default

 

Założyciel portalu społecznościowego Facebook – Mark Zuckerberg, ogłosił uruchomienie internet.org, czyli globalnej inicjatywy mającej na celu zapewnienie dostępu do internetu 5 miliardom ludzi na naszej planecie.Obecnie na Ziemi 2,7 miliarda ludzi posiada dostęp do internetu. Jest to wielkość, która wzrasta w tempie 9% na rok. Celem inicjatywy internet.org jest zwiększenie tego współczynnika, dzięki czemu internet będzie dostępny dla kolejnych 5 miliardów ludzi.

 

50e8f432bf

 

„W krajach rozwijających się istnieją ogromne bariery, aby połączyć ze sobą ludzi i tworzyć gospodarkę opartą na wiedzy. Internet.org to globalne partnerstwo, które ma przezwyciężyć te bariery, włączając w to zapewnienie dostępu do internetu tym, których w tej chwili na to nie stać”. – powiedział Mark Zuckerberg.

Organizacja internet.org zrzesza takie firmy jak: Facebook, Ericsson, MediaTek, Nokia, Opera, Qualcomm oraz Samsung. Ich współpraca będzie oparta na dzieleniu się wiedzą i pomysłami, mobilizowaniu przemysłu, a także władz rządowych, aby przyczynić się do zwiększenia liczby osób mogących korzystać z Internetu.

 

images

 

Cała inicjatywa opierać się będzie na trzech głównych założeniach:

– przystępny dostęp do internetu – wszyscy partnerzy będą współpracować, aby rozwijać i wdrożyć technologię, która sprawi, że mobilna łączność będzie bardziej przystępna i koszty transferu danych na całym świecie zostaną obniżone. Celem jest również współpraca nastawiona na stworzenie tanich smartfonów o wysokiej jakości, które pozwolą korzystać z internetu osobom mniej zamożnym.

– zwiększenie efektywności wykorzystania danych – wszyscy partnerzy zainwestują w narzędzia, które obniżą ilość danych potrzebnych do korzystania z większości aplikacji i internetu. W dużej mierze chodzi rozwój narzędzi do kompresji danych.

– wsparcie dla firm zainteresowanych inicjatywą – wszyscy partnerzy zaoferują swoją pomoc w rozwoju nowych modeli biznesowych i usług, które przyczynią się do zwiększenia dostępu do internetu.

 

Jak narazie wszystko dobrze wygląda na papierze i nadal są snute plany,jednak przed internet.org jeszcze długa droga do sukcesu.Jednak wśród tych wszystkich planów rodzi się pytanie “czy wszystkim ludziom na świecie jest potrzebny internet ? ”  i czy nie zaburzy on spokoju i porządku w niektórych regionach na świecie ?

 

default00

 

źródło: conowego.pl