This handout photo obtained 16 November

Reporterzy amerykańskiego magazynu “Reader’s Digest” przeprowadzili test na uczciwość w 16 miastach świata. Polska nie wypadła aż tak dobrze jak by się zdawało.

Metoda była prosta – “zgubili” oni po 12 portfeli w każdym mieście. Każdy portfel zawierał równowartość 50 dolarów, nazwisko właściciela, numer telefonu, fotografię rodzinną, kupony i wizytówki. Namierzenie właściciela nie było więc trudne.

Portfel Indygo 310 (1702) otwarty

Test wygrali mieszkańcy Helsinek – do właściciela wróciło tam 11 na 12 portfeli. Finowie, według jednego z uczciwych znalazców po prostu “są z natury uczciwi”.

Drugie miejsce zajął indyjski i wcale nie najbogatszy Mumbaj, gdzie zwrócono 9 portfeli. W mieście tym przepadł jednak portfel pozostawiony w… sądzie.

Trzecie miejsce zajęły wspólnie Budapeszt i Nowy Jork. Zwrócono tam 8 z 12 portfeli. O jeden mniej zwrócili mieszkańcy Moskwy i Amsterdamu.

783LibeskindDoesWarsawSkyscraper_pic4

Polacy są na dalekim siódmym , a dokładniej Polki bo wszystkie portfele na oczach dziennikarzy podniosły kobiety wypadły w tym teście nie za dobrze. Aż 7 portfeli nie wróciło do reporterów. Na duchu mogą nas podnosić motywację uczciwych kobiet – oddały bo liczyły na to że inni tak samo by postąpili z ich własnością.

Najgorzej zgubić portfel w Lizbonie. Równie dobrze można go spalić albo wyrzucić do morza. W Portugalii do właściciela wrócił tylko jeden z 12 portfeli!

Takie testy są dobrym pomysłem aby sprawdzić gdzie warto jechać na wakacje i oddać się chwili zapomnienia. A Ty jak byś postąpił z taką zdobyczą na ulicy swojego miasta  ?

images

 

  • Źródło : hotmoney.pl

Nie ma więcej wpisów