“Ktoś mi kiedyś powiedział, kiedy usłyszał u mnie wesołą piosenkę – Nie idź w tą stronę!” – Ania Dąbrowska i gościnnie Siostry Melosik wystąpiły dziś w Klubie Stodoła w Warszawie.  Zobacz w jaką stronę poszła Ania.

Stodoła za jej sprawą została otulona łagodnością, za sprawą magicznych brzmień i oczarowujących tekstów, które zaprezentowała.

Piosenkarka niewątpliwie należy do najbardziej utalentowanych polskich gwiazd ostatniej dekady. Jest nie tylko wokalistką, ale także producentką, kompozytorką i autorką tekstów, które pisze również dla innych Artystów. Ania ma na koncie osiem Fryderyków oraz wiele innych nagród i wyróżnień, a wszystkie z pięciu wydanych do tej pory krążków uzyskały status Platynowej Płyty. Łączna sprzedaż albumów Ani przekroczyła 200 000 egzemplarzy, dzięki czemu w podsumowaniu 10-ciolecia przygotowanym przez Związek Producentów Audio Video dotyczącym najchętniej kupowanych płyt minionej dekady, Artystka uplasowała się na 3 miejscu. Krążek zatytułowany Ania Movie, będący zbiorem nowych aranżacji przebojów znanych ze świata filmowego, był najczęściej kupowanym polskim albumem w 2010 roku. Najnowsza płyta Ani, Bawię się świetnie, została okrzyknięta przez krytyków najlepszym krążkiem w dorobku Artystki.

Już od 10 lat Ania Dąbrowska oczarowuje polską publikę swoją nietuzinkową barwą głosu i wyróżniającym się na tle innych wykonawców poziomem warstwy tekstowej.  Pewnie pamiętacie, że Ania wspierała również Dodę podczas pisania ostatnich jej utworów. Aby uczcić tę okrągłą rocznicę swojego debiutu fonograficznego, Ania wyrusza w trasę koncertową, w czasie której po raz pierwszy zaśpiewa wszystkie utwory ze swojej pierwszej płyty, Samotność Po Zmierzchu, która przez wielu fanów uważana jest za najważniejszą. Sama Artystka przyznaje, że ma do niej sentyment, a 10 rocznica to dobry pretekst, by zadbać o jej odpowiednią oprawę koncertową.

Poniżej zdjęcia oraz amatorskie nagrania z koncertu.


“Na koniec chciałam zaśpiewać piosenkę, którą rzadko śpiewam bo nikt jej nie lubi” – powiedziała Ani na koniec koncertu i zaśpiewała rewelacyjnie piosenkę Whitney Houston “I will Always Love You”.


Nie ma więcej wpisów