Redaktor naczelna miesięcznika „Aktywna Mama” opowiada o współpracy z gwiazdami oraz niezwykłym spotkaniu z Panią Prezydentową Anną Komorowską. 

Niedawno zorganizowałaś karnawałowy event dla sławnych mam. Jaka atmosfera panowała podczas tego spotkania?

Faktycznie, jestem tuż po fantastycznym spotkaniu ze wspaniałymi, aktywnymi mamami, z którymi wcześniej miałam przyjemność rozmawiać na łamach mojego magazynu i które przyjęły zaproszenie na wspólne spotkanie. Naszym hasłem przewodnim było “Aktywna Mama w Karnawale” i taka też panowała tego wieczoru atmosfera. Spotkaliśmy się w restauracji Po Prostu Zachęta, gdzie mogłyśmy delektować się wspaniałymi potrawami specjalnie dobranymi  przez samego właściciela Darka Ryńca. Już sam ten fakt, a także niezwykle ciepły sposób prowadzenia eventu przez Adama Dobrzyńskiego wprowadziło licznie przybyłe gwiazdy w wyśmienity nastrój. Jak na karnawał przystało mogły one skorzystać z porad makijażystki Katarzyny Piechockiej – Lenartowicz oraz stylistki fryzur Doroty Wodzińskiej – wykonać profesjonalny make-up i wieczorową fryzurę. Koleżeńskie, a wręcz przyjacielskie rozmowy umilała muzyka na żywo, którą zapewniał grający na fortepianie Tomasz Betka i śpiewająca Karolina Błażejczyk. Wisienką na torcie tego wieczoru była obecność światowej mezzosopranistki maestry Małgorzaty Walewskiej, która również nam zaśpiewała – tak spontanicznie, dla przyjaciół. To był wzruszający moment.

To chyba miłe, że gwiazdy przybyły tak licznie na to spotkanie?

Tak, to już kolejny raz, kiedy aktywne mamy, których wizerunek widnieje na okładce mojego magazynu spotykają się na wspólnym evencie. Jest mi ogromnie miło, że mimo natłoku zajęć związanych z aktywnością zawodową i macierzyństwem, znajdują czas i ochotę by uczestniczyć w naszych spotkaniach. To wspaniały zaszczyt dla pisma i wszystkich osób pracujących przy jego powstawaniu. Dla mnie osobiście cudowna nagroda i potwierdzenie, że to co robię jest dobre, potrzebne i znajduje uznanie nie tylko wśród Czytelników AM ale także, gwiazd. Samo spotkanie jest wspaniałą okazją by zobaczyć się ponownie. Rozmowom między nami nie ma końca, ponieważ wszystkie mamy wspólny temat – dzieci i praca. Bo mamą się po prostu jest – jak powiedziała w ostatnim moim wywiadzie, w styczniowym wydaniu Aktywnej Mamy Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.

Skąd pomysł na organizowanie przez magazyn „Aktywna Mama” tego typu eventów?

Organizowanie spotkań przez magazyn AM jest dopełnieniem jego treści. Osobiście przeprowadzam wywiady ze znanymi publicznie aktywnymi mamami, które jednocześnie zapraszam na sesję zdjęciową. Sama też, bardzo często w tych zdjęciach uczestniczę. Podczas przygotowywania takiego materiału bardzo dużo rozmawiamy. Nie wszystko udaje się zaprezentować później w piśmie. W wielu tematach odnajdujemy podobne doświadczenia i potrzebę dyskutowania o nich. Ja też jestem aktywną mamą, dlatego tak łatwo nawiązujemy ze sobą kontakt. Spotykam nasze gwiazdy w ich prywatnych sytuacjach, z dziećmi, partnerami, w ich domach. Nawiązujemy przyjaźnie. Dlatego pomysł organizacji tego typu spotkań w szerszym gronie mam pojawił się w sposób naturalny, bez specjalnego wymyślania, od dawna niejako siedział mi w głowie. Przysłowiową kropkę nad i postawił Robert Sowa zapraszając nas do swojej warszawskiej restauracji przy ul. Czerniakowskiej. Na tym pierwszym spotkaniu okazało się, że był to strzał w dziesiątkę i następne spotkania są nie tylko pożądane, ale wręcz konieczne. Wiedzieliśmy, że musimy kontynuować ten pomysł. 

Twój magazyn jest na rynku od prawie trzech lat. Za co najbardziej cenią go czytelniczki?

Lada moment ukaże się 30 wydanie Aktywnej Mamy. Taki mały jubileusz (uśmiech). Jak każdy, dobry do podsumowania. Największą siłą tego magazynu jest jego niepowtarzalność, oryginalność treści i wysoki poziom merytoryczny oraz edycyjny. To pismo, które trudno sklasyfikować w standardowych ramach. Przeznaczone jest dla mam, ale jego treść nie skupia się w głównej mierze na aspektach związanych z wychowywaniem dziecka. Koncentrujemy się na kobiecie i jej potrzebach pokazując, że bycie mamą jest tylko jedną z ról kobiety, a macierzyństwo nie wyklucza nas z aktywności zawodowej i uczestnictwa w pozostałych obszarach życia. „Aktywna Mama” pomaga matkom pozostać kobietami, jeszcze wspanialszymi niż przed urodzeniem dziecka. Nie staramy się proponować określonego stylu życia, nie wybieramy za kobiety, lecz chcemy wspierać nasze mamy w ich decyzjach i utwierdzać we własnej wartości. To, co bardzo doceniają nasze Czytelniczki to fakt ograniczonego skomercjalizowania naszych treści. Nie żywimy się sensacją, nie gonimy za skandalem. Dajemy dużo rzetelnych informacji.

Czy aktywnie pracujące artystki długo trzeba namawiać do współpracy?

Od samego początku bardzo wysoko postawiliśmy sobie poprzeczkę. Materiałem wiodącym w każdym wydaniu jest wywiad z aktywną mamą – osobą publicznie znaną, czyli po prostu gwiazdą. Jak by tego było mało prezentujemy ją w roli mamy aktywnej zawodowo, dlatego na sesję zdjęciową zapraszamy z dziećmi. Proszę uwierzyć, że nie jest łatwo przekonać taką osobę do współpracy, zwłaszcza chcąc ukazać jej tak osobisty i rodzinny wizerunek. Nie jesteśmy topowym magazynem na rynku, więc musimy przekonać niektóre gwiazdy prezentując im naszą rzetelność, uczciwość w przekazywanych treściach i wysoki poziom merytoryczny. Zdarza się, że artystki początkowo odmawiają, obawiając się upublicznienia oblicza swoich bliskich, jednak bardzo często udaje nam się je ostatecznie przekonać. To trudne zadanie, jednak nie wyobrażam sobie rezygnowania z niego. To jest po prostu potrzebne naszym Czytelniczkom. Najtrudniej było uzyskać wywiad z Pierwszą Damą RP,  ale udało się i jestem z tego bardzo dumna. Tym bardziej, że udostępniono nam zdjęcia z prywatnego archiwum pary prezydenckiej. Przy tej okazji, podczas wizyty w Belwederze, miałam możliwość zaprezentować magazyn Pani Prezydentowej, której bardzo spodobała się jego misja i inicjatywy które podejmujemy.  Czego można chcieć więcej?

Rozmawiała: Samantha Morelle

 

Beata Michalska Jutrzenka 2

 

Aktywne Mamy 1

Wszelkie prawa do powyższych zdjęć zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody ich właściciela zabronione (własność: Magazyn Aktywna Mama), fot. Kramon


Nie ma więcej wpisów