vmi_8

W sobotni wieczór 15 marca  2014 r. po raz pierwszy w nowej siedzibie VMI UNIVERSITY (VMI) odbyło się Show Trends, wydarzenie modowe połączone z akcją charytatywną, którego pomysłodawcą i organizatorem był VMI – jedyna na polskim rynku wyższa szkoła mody i wzornictwa.

W akcję charytatywną włączył się Maciej Dolega, który specjalnie dla VMI poprowadził całe wydarzenie, a swoje wynagrodzenie zdecydował się przekazać na cele fundacji AKOGO.

W trakcie wieczoru znane osoby ze świata mody i show biznesu zdobiły koszulki dziecięce z kolekcji CzecioCiuch Czesława Mozila. Między innymi na rzecz dzieciaków swoje podpisy i obrazki złożyli: BIBa, Tomasz Ciachorowski, Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Kaczorowska, Małgorzata Hilt, Marcin Cejrowski, Magdalena Stam, Ada Sztajerowska, Tomasz Raczek, Tomasz Korpanty,  Dorota Piasecka. Dochód ze sprzedaży ozdobionych koszulek oraz wynagrodzenie Macieja Dolegi zostaną przeznaczony na cele fundacji AKOGO Ewy Błaszczyk.

Wieczór urozmaicił BIBa– muzyk, kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta, a z wykształcenia politolog. Jako uczestnik programu XFactor grupy Kuby Wojewódzkiego dotarł do odcinków finałowych.

Zaraz po występie mieliśmy przyjemność podziwiać pokaz mody współorganizowany z magazynem Moda&Styl. Swoje kolekcje zaprezentowało 4 projektantów. Jako pierwsza swoje praca pokazała nasza studentka z 2 roku ViamodaIndustrialdorothy studio fryzur i – Simona Nikołajewska, właścicielka Nikobyniko. Kolejną projektantką była Ewa Grygo – jej marka, łączy minimalistyczne formy i modernistyczne elementy w sylwetce. Zaraz po niej mogliśmy obejrzeć prace Katarzyny Szymańskiej – właścicielka marki Szymańska Fashion. Ostatni pokaz dostarczył wiele emocji, Sebastian Szczepański to młody projektant, który projektuje stroje bardzo teatralne. Jego prace mogliśmy również podziwiać na manekinach rozstawionych po całej siedzibie VMI. O przebieg pokazu odpowiada Choreograf Agnieszka Foręc – właścicielka DNS Studio w Milanówku, o fryzury modeli i artystów zadbała  Dorota Wodzińska – Kreatorka Fryzur Gwiazd  właścicielka Dorothy Studio, Modelki do pokazu zapewniły agencje Mango Models , Orange Models. O nasze dobre samopoczucie i wygodę podczas wydarzenia zadbali Sakana, Solivoda Catering, Misrerodicafe, UltraBar.

Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji, takich jak wystawa projekt społeczno-artystyczny Młoda Dusza zorganizowana przez Pakamerę, kreatywny catering, pokaz Barmański.

vmi_4 vmi_3 vmi_2 VMI_1 vmi_7 vmi_6 vmi_5