PGA Polska rozpoczyna ogólnopolską akcję edukacyjną „Uczymy grać w golfa”, która ma na celu przede wszystkim popularyzację golfa i środowiska instruktorów PGA.

Akcję wspiera Mariusz Czerkawski, znany hokeista, doskonały golfista i profesjonalny sportowiec. – Trening jest bardzo ważny w rozwoju sportowym. Nawet najlepsi golfiści na świecie brali lekcje gry i do tej pory je biorą. Warto więc brać z nich przykład – powiedział Mariusz Czerkawski, decydując się na przyłączenie do projektu. Dzięki temu przedsięwzięciu PGA Polska chce promować profesjonalizm, którego trenerzy PGA będą najlepszym przykładem. Akcja obejmie kilkanaście klubów golfowych w Polsce, na których uczą certyfikowani instruktorzy PGA Polska.

– Uczymy grać w golfa to przede wszystkim projekt edukacyjny, którego założeniem jest wskazywanie najlepszych standardów nowoczesnego nauczania, skutecznego rozwijania umiejętności graczy na każdym poziomie oraz profesjonalnego treningu fizycznego i mentalnego, strategicznego planowania oraz dbałości o zdrowie, a także etyki golfa – powiedział Jarosław Sroka, Prezes PGA Polska.

Instruktorzy PGA Polska przez wiele lat szkolili się, aby zdobyć umiejętności i kwalifikacje, by trenować innych. Biorą oni udział w dodatkowych kursach, zdobywają kolejne szczeble edukacji, więc powierzenie tak wyszkolonym osobom treningu jest bezpieczne i w szybki czasie, przy odpowiednim zaangażowaniu ze strony uczniów, przynosi wymierne efekty, powiedział Adam Mitukiewicz, sekretarz generalny PGA Polska. Celem akcji jest także popularyzacja samego golfa. Mariusz Czerkawski, utożsamiany z profesjonalizmem i sukcesem sportowym, ma także zachęcić wszystkich niezdecydowanych do postawienia pierwszych golfowych kroków.

W ramach akcji „Uczymy grać w golfa” jeszcze w kwietniu na współpracujących obiektach golfowych pojawią się materiały promocyjne oraz pitchforki z logo akcji. Na stronie internetowej dostępna jest także specjalna zakładka z informacjami, dlaczego warto uczyć się u Pro.

Akcja prowadzona jest we współpracy z firmą Discover Golf.

Mariusz Czerkawski (3) Mariusz Czerkawski (1)

 


Nie ma więcej wpisów