22 lutego w Hali Torwar w Warszawie odbędzie się największa impreza taneczna roku – Warsaw Disco&Dance Show. Wystąpią gwiazdy muzyki disco polo i dance, które wspierają ideę propagowania nauki i udzielania pierwszej pomocy. I Wy możecie jeszcze wziąć udział w tej wielkiej charytatywnej imprezie. Przedstawicieli naszego Portalu także nie zabraknie w niedzielę na Torwarze!

W tym wyjątkowym wydarzeniu, łączącym muzykę disco i taniec weźmie udział kilkanaście gwiazd polskiej sceny muzycznej: WEEKEND, BOYS, AKCENT, PIĘKNI I MŁODZI, MIG, CLIVER, MR. DEX, MODEL MT&MODELINKA, BASTA, PLAYBOYS, B-QLL, ANDRE, REDOX, SHANTEL, DEFIS, a także FORMACJA TANECZNA TEMPTATION.

Dochód z Koncertu zostanie przeznaczony na działalność statutową Fundacji Prometeusz – szkolenia i ratownictwo medyczne, zajmującej się propagowaniem pierwszej pomocy.

Gwiazdy koncertu przyznają: – Zarówno lekarz, ratownik medyczny, strażak, jaki i osoba cywilna, zupełnie nie związana zawodowo z medycyną jest w stanie udzielić pierwszej pomocy. To temat, który cały czas potrzebuje nagłaśniania dlatego zaangażowaliśmy się w kampanię pierwszej pomocy.

Każdy z nas jest prawnie zobowiązany do udzielenia pomocy potrzebującemu. Mówi o tym Art. 162 Kodeksu Karnego, który brzmi:

§ 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Nie popełnia przestępstwa, kto nie udziela pomocy, do której jest konieczne poddanie się zabiegowi lekarskiemu albo w warunkach, w których możliwa jest niezwłoczna pomoc ze strony instytucji lub osoby do tego powołanej.

– Dziś pomimo rozwinięcia medycyny ratunkowej, a nawet regulacji prawnych w tym zakresie, nie wszyscy potrafią udzielić pierwszej pomocy. Każdy z nas musi sobie uświadomić, że prędzej czy później znajdzie się w sytuacji, gdy ktoś będzie potrzebował jego pomocy. „5 złotych minut” to czas, w którym od naszej postawy i umiejętności zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie – mówi Jacek Szyzdek, organizator akcji. – Ważne jest ciągłe przypominanie o problemie i organizacja profesjonalnych szkoleń z zakresu ratownictwa medycznego – dodaje Viceprezes Fundacji Prometeusz, lekarz spc. med. rat. Robert Sowiński, laureat nagrody im. bł. Gerarda za wybitne osiągnięcia w ratownictwie medycznym w roku 2014.

Fot. materiały prasowe

Pamiętajcie – Warsaw Disco & Dance Show, Hala Torwar, ul. Łazienkowska 6a, Warszawa, 22.02.2015 – g.17.30

Bilety do nabycia:

www.ticketpro.pl

www.bilety.fundacjaprometeusz.pl


Fundacja Prometeusz – Misją Fundacji jest wspieranie innowacyjnych działań w zakresie zdrowia publicznego ze szczególnym uwzględnieniem propagowania wiedzy w zakresie ratownictwa medycznego i profesjonalizacji pracy ratowników medycznych oraz pracowników ośrodków należących do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Celem Fundacji jest wdrażanie zgodnego z międzynarodowymi standardami automatyzmu postępowania z osobą potrzebującą pomocy. Istotnym celem działań Fundacji jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie udzielania pierwszej pomocy, poprzez prowadzenie szkoleń z zakresu medycyny ratunkowej dla osób niezwiązanych ze środowiskiem medycznym. Fundacja stara się odpowiedzieć na zapotrzebowanie społeczne w zakresie zapewnienia fachowej wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat ratowania życia ludzkiego.


Nie ma więcej wpisów