Już niedługo na ekrany polskich kin wejdzie nowa komedia. Gatunek ten, w kraju na Wisłą bardzo często kojarzy się z kiczem, a w kinach (w ciągu ostatnich lat) nie pojawiła się komedia warta uwagi. Być może teraz się to zmieni! “Król Życia”, debiutancki film Jerzego Zielińskiego, pojawi się w kinach jeszcze w tym roku.

Historia opowiada o czterdziestoparoletnim Edwardzie (Robert Więckiewicz), którego życie w większości oparte jest na pracy w korporacji. Z tłumu wyróżnia go ciągła niechęć, wieczne podirytowanie i oschły stosunek do bliskich, w tym żony, córki i swojego ojca. Edward prowadzi życie w wielkim, pędzącym mieście, a jego życie wypełnione jest pośpiechem, przez który nie wystarcza już czasu na rodzinę i przyjemności. Po wypadku, któremu ulega – wszystko się zmienia. Nagle Edward zaczyna doceniać swoje życie, uśmiecha się, pojawia się w nim radość z życia i otaczających go ludzi. Mimo, że otoczenie w którym żyje się nie zmieni, od tej chwili – nic już nie jest takie samo!

W głównej roli zobaczymy niezwykłego Roberta Więckiewicza. Będzie to kolejna odsłona Roberta, który na każdym kroku pokazuje, że jest aktorem wszechstronnym i wybitnym. Okazuje się, że reżyser od początku wiedział, kto w “Królu Życia” zagra tytułowego “Króla”.

Wiedziałem, że ten film może powstać tylko wtedy kiedy znajdę wspaniałego aktora do roli głównej. Byłem przekonany, ze to może być tylko Robert Więckiewicz. Wcielając się w postać Edwarda, Robert Więckiewicz musiał pokazać pełną gamę emocji – od tych ciemnych, człowieka podlegającego ciągłym napięciom życia w wielkim mieście i pracy w korporacji aż do znalezienia w sobie jasnej strony – w drugiej części filmu. Film jest wiec o szukaniu swojej jasnej strony – mówi Jerzy Zieliński

Na ekranie obok Więckiewicza pojawią się min. Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Jerzy Trela, Jan Peszek oraz Krzysztof Czeczot.

Zdj – Screen z youtube


Nie ma więcej wpisów