Podczas tegorocznego Spring Break Showcase Festival & Conference w Poznaniu, organizatorzy przygotowali dla fanów festiwalu dodatkową niespodziankę. Jest to kontynuacja akcji sprzed roku, kiedy artyści pochwalili się przez fotografem swoją ulubioną płytą, po czym zostali z nią sfotografowani i pokazani słuchaczom i widzom.

Tym razem artystów poproszono o przywiezienie do Poznania…ulubionych książek. Dalsza część procesu została powtórzona. Każdy z muzyków został sfotografowany przez Monikę Stolarską, która stworzyła unikatowe zdjęcia.

Wśród zaproszonych byli min. Mela Koteluk, Skubas, Lass, Król, Tides From Nebula, Krzysztof ZalewskiTen Typ Mes, Michał Sobierajski i wielu innych młodych artystów.

Wybór Meli Koteluk może wydawać się zaskakujący. Wokalistka wybrała książkę pt. “Mały książę” autorstwa Antoine de Saint-Exupéry.
To książka, która ukształtowała pewną filozofię w mojej głowie, rozumienie świata. Wracam do niej co jakiś czas i czytam tak jakby po raz pierwszy i trochę inaczej za każdym razem. “Mały książe” to płynne i tajemnicze dzieło.
Lass, czyli Kasia Klimczyk wybrała książkę autorstwa Patti Smith pt. “Poniedziałkowe dzieci”.
Dostałam książkę Patti Smith w prezencie. To był świetny wybór, ponieważ ją uwielbiam. „Poniedziałkowe dzieci” to historia Patti Smith i fotografa Roberta Mapplethorpe’a. Ludzi, którzy nie biegali za pieniędzmi, nie mieli ich, a byli szczęśliwi i tworzyli swoją sztukę.
Krzysztof Zalewski  wybrał książkę Denisa Diderot’a pt. “Kubuś Fatalista i jego pan”
Wybrałem “Kubusia Fatalistę i jego pana” Denisa Diderota z kilku względów. Zapomniałem wziąć książki z domu i musiałem korzystać ze zbiorów księgarni nieopodal. Nie mieli ani „Zbrodni i kary” Dostojewskiego, którą niezmiernie lubię , ani” Kubusia Puchatka”, więc to był mój trzeci wybór. Skoro ją wybrałem, to tak musiało być.
A Wy macie swoją ulubioną literaturę?
Nie ma więcej wpisów