Gosia Baczyńska jest niewątpliwie jedną z czołowych projektantek w Polsce, a jej kolekcje są doceniane nie tylko na tutejszym rynku, ale także na rynkach międzynarodowych min. we Francji.  W roku 2013 została nagrodzona statuetką w kategorii “Kobieta Dekady” miesięcznika Glamour.

Teraz, specjalnie dla czytelników poradnika biznesu zdecydowała się zdradzić tajniki odpowiedniego stylu ubierania, tak aby być “ubranym, a nie przebranym”. Baczyńska podzieliła się także swoimi spostrzeżeniami na temat stylu Polek. Jak go ocenia? Oto odpowiedź.

Polki popełniają sporo błędów kompletując swój strój. Kierują się zasadą „im więcej tym lepiej”, więc kupują dużo, tanio i „byle co”. Chciałabym, aby Polki zrozumiały, że zamiast 5 tanich bluzek, które różnią się tylko kolorem, lepiej jest kupić jedną, ale porządną. Dobrze jest zestawiać ze sobą ubrania z górnej półki z tymi niekoniecznie kosztownymi, np. świetną skórzaną kurtkę ze zwykłym T-shirtem. Polki myślą też, że codziennie muszą do pracy przyjść inaczej ubrane – a to nieprawda. Oczywiście, pewne elementy stroju obowiązkowo zmieniamy codziennie, ale nic się nie stanie jeśli w tym samym żakiecie, czy spódnicy pokażemy się więcej niż raz w tygodniu. Oczywiście – tak długo, jak długo te elementy garderoby są czyste i świeże. Podstawą naszego ubioru jest to, aby było on czysty, schludny i uprasowany – czytamy na poradnikbiznesu.info

Według projektantki Polki mają przesadną manie kupowania ubrań. W społeczeństwie panuje przekonanie, że im większa liczba ubrań w szafie – tym lepiej. Okazuje się, że to ogromny błąd. Ważne jest kierowanie się zasadą “less is more”.

Jedna, główna zasada – kupujmy mniej, ale rozsądniej. Jestem zdania, że lepiej mieć mniejszą liczbę kreacji, ale za to wyższej jakości, niż odwrotnie. Dobre gatunkowo tkaniny, są bardzo trwałe i posłużą nam przez kilka lat. To lepsze niż ubranie jednosezonowe.

Dla wszystkich fanów Gosi Baczyńskiej mamy wspaniałą wiadomość. Podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy możecie wylicytować pobyt w atelier projektantki bądź  wziąć czynny udział w dniu jej pokazu. Są chętni?


Nie ma więcej wpisów