Słuszna sprawa!

Portal www.kulturadostepna.pl, to platforma która pomaga w zapoznaniu się z propozycjami kulturalnymi w Twojej okolicy. Ze strony  można dowiedzieć się, że celem prowadzenia tego portalu jest przede wszystkim uświadamianie ludzi o łatwym dostępie do kultury i co ważne informacjach o tanich oraz bezpłatnych wydarzeniach kulturalnych. Okazuje się, że w Polsce co miesiąc odbywa się 7 tysięcy wydarzeń na które cena biletu nie przekracza 20 złotych.

Jedną z osób, która zachęca ludzi do korzystania z portalu jest Agata Kulesza. Aktorka gościła w Dzień Dobry TVN, gdzie przede wszystkim nawoływała widzów do wspierania ludzi starszych. Zdaniem Kuleszy, ludzie starsi są w Polsce pomijani, a wnuki powinni pokazywać swoim dziadkom możliwości jakie przed nimi stoją, zabierać ich do kina i “dawać dychę na to kino”.

Ja jestem taką entuzjastką tego dlatego, że wydaje mi się (…) starsi ludzie, bo to jest skierowane do ludzi starszych, oczywiście do wszystkich, ale ludzie starsi są jacyś wykluczeni w Polsce (…) Żeby nie chodzili tylko na pokazy kołder i garnków tylko mogli pójść i obejrzeć fajną wystawę, pójść do kina, kupić wejściówkę do teatru. Ja błagam młodszych, wnuków żeby nauczyli starszych ludzi korzystać z internetu (…) Uważam, że powinno być jak najwięcej taki akcji wspomagających. To też jest jakaś opowieść o nas, my za chwile będziemy dokładnie na tym samym miejscu.

To nie jest tak, że kult młodości i nagle nie ma w naszym społeczeństwie ludzi starszych. Są! Zabierz babcie do kina i mało tego daj dychę na kino – mówiła Kulesza w DDTVN

Zdecydowanie zgadzamy się z Agatą Kuleszą. Zadbajmy o naszych rodziców i dziadków – oni też mają prawo czerpać z ogólnodostępnej kultury na każdą kieszeń! Zachęcamy do zapoznania się z portalem www.kulturadostepna.pl


Nie ma więcej wpisów