Sukces Polaka w Berlinie! 

20 lutego już po raz 66. wręczono nagrody podczas Festiwalu Filmowego w Berlinie. W tym roku na Berlinale w jury znaleźli się:  Meryl StreepLars EidingerBrigitte LacombeNick James, Clive Owen, Alba Rohrwacher oraz Małgośka Szumowska (“33 sceny z życia”, “Sponsoring”, “W imię”, “Body/Ciało”). To właśnie oni ze wszystkich nominacji musieli wybrać te warte prestiżowego wyróżnienia.

Zobacz również: Berlinale 2016: Małgośka Szumowska w jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego!

Wśród tegorocznych laureatów znalazł się film pt. “Zjednoczoczone Stany Miłości” w reżyserii Tomasza Wasilewskiego, który został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w kategorii “Najlepszy scenariusz”. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku to Szumowska odebrała nagrodę za “Body/Ciało”.

Historia 4 kobiet, które mimo gigantycznych różnic związanych ze wszystkimi płaszczyznami życia mają dwa pragnienia – totalnej zmiany dotychczasowej życia i wyrwania się z klatki niespełnionej miłości.  W rolach głównych widzowie zobaczą: Magdalenę Cielecką, Dorotę Kolak, Martę Nieradkiewicz oraz Julię Kijowską.

Polecamy: „Zjednoczone Stany Miłości” Tomasza Wasilewskiego na Berlinale. Zobaczcie zwiastun!

Wszystkie cztery aktorki zasługują na pochwałę za mocne występy. Kijowska i Cielecka mają kontrolowaną, ale kruchą intensywność. Samotność bohaterki granej przez Kolak jest obezwładniająca, zwłaszcza w momencie, w którym tłumione emocje wypływają na wierzch i gdy Renata nie wie, co z tym zrobić. Marzena może być najbardziej godna pożałowania ze wszystkich bohaterek, prawdopodobnie z powodu swojej młodości, urody i energii, które zawierały tak wiele obietnic. Nieradkiewicz trzyma swoją postać w ryzach aż do niezwykle gorzkiego końca – pisał o filmie Jay Weissberg z “Variety”

Gratulacje! Koniecznie zobaczcie zwiastun – niezwykle intrygujący!

 


Nie ma więcej wpisów