66. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie okazał się w tym roku szczęśliwy dla polskiej ekipy. Film “Zjednoczone Stany Miłości” został doceniony i nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem. Tomasz Wasilewski otrzymał nagrodę w kategorii “Najlepszy scenariusz”.

Polecamy: Berlinale 2016: Film Tomasz Wasilewskiego „Zjednoczone Stany Miłości” nagrodzone!

Okazuje się, że nie tylko dzieci mają marzenia związane z poznaniem swoim ulubionych twórców i aktorów. Takowe zdradziła również Magdalena Cielecka, która w filmie Wasilewskiego grała jedną  z głównych ról. Aktorka nie kryje ogromnej miłości do Meryl Streep, która podczas tegorocznego Berlinale była przewodniczącą jury. Magda wspomina to spotkanie z blyskiem w oku, a w programie “Wstajesz i Wiesz” zdra

Jestem zachwycona. To był rodzaj marzenia dziecinnego, żeby ją poznać, pocałować w rękę i powiedzieć jak wszyscy bardzo ją kochamy. To się spełniło. To jest osoba tak bezpośrednia i tak normalna w kontakcie, nie udająca niczego. Pamiętała detale z naszego filmu i każdej z nas powiedziała coś specyficznego o roli. Kto palił to wychodził z nią na fajkę i to było naprawdę coś niesamowitego – mówiła w programie “Wstajesz i Wiesz”

A Wy zapalilibyście papierosa z Meryl Streep? To dopiero przeżycie!


Nie ma więcej wpisów