O co chodzi?!

Takiej informacji się nie spodziewaliśmy. Kilka godzin temu, Martyna Wojciechowska zamieściła na swoim profilu na Facebooku niecodzienny post. Po nic nie zwiastującym początku, okazało się, że to pewnego rodzaju pożegnanie. 

Po 10 latach bycia redaktor naczelną dwóch magazynów podróżniczych, mianowicie “National Geogrephic Polska” oraz “National Geographic Traveler”, dziś pełni tę rolę po raz ostatni. 

Polecamy: MARTYNA WOJCIECHOWSKA OTRZYMAŁA PREZENT. ODWIEDZIŁA JĄ JEDNA Z BOHATEREK!

Martyna Wojciechowska wraz z zakończeniem funkcji redaktor naczelnej, podejmuje się kolejnego wyzwania. Dziennikarka wyrusza w podróż z Travel Channel, w którym została dyrektor programową kanału podróżniczego. Póki co nie znane są szczegóły tej współpracy ale znając możliwości Martyny, jesteśmy pewni, że widzowie będą zadowoleni, a ona zapewni im moc inspirujących historii.

Kochani, dzisiaj jest bardzo ważny dzień w moim życiu.
Na moim przedramieniu mam wytatuowane współrzędne geograficznymi dziesięciu ważnych dla mnie miejsc. Między innymi miejsce urodzenia mojej Marysi, szczyt Mount Everestu, metę Rajdu Dakar oraz N 38° 54’ 18”, W 77° 02’ 16” w Waszyngtonie. Bo kiedy 10 lat temu weszłam do siedziby National Geographic Society, największego Towarzystwa Naukowego na świecie, poczułam się wyróżniona. To tu bywali najwięksi podróżnicy i eksploratorzy ostatniego wieku, odkrywcy, badacze, dzięki którym poznaliśmy i wciąż lepiej poznajemy świat, ale też szaleńcy, którzy nie oglądając się na innych, przesunęli granice ludzkich możliwości. Wtedy zrozumiałam, że zostałam redaktor naczelną magazynu, który ma wpływ na to, jak ten świat wygląda. Bo przecież dzięki niemu wiemy i rozumiemy więcej, a to punkt wyjścia do każdej zmiany. Poczułam, że to zaszczyt i wielka szansa uczestniczyć w czymś ważnym, że spoczęła na mnie ogromna odpowiedzialność. Gdy jako dziewczynka wzięłam do rąk amerykańskie wydanie National Geographic, nie śmiałam nawet pomyśleć, że pewnego dnia w 2006 r. zostanę jego redaktor naczelną. „Niemożliwe nie istnieje” – pomyślałam wtedy.
Dziś jest ostatni dzień mojej pracy w National Geographic Polska i National Geographic Traveler na stanowisku redaktor naczelnej. To był wielki przywilej i zaszczyt kierować takimi Redakcjami przez dekadę i współpracować z Zespołem Najlepszych Ludzi. Nie potrafię nawet wyrazić jak bardzo jestem dumna z naszej pracy, która tak naprawdę zawsze była i będzie moją pasją. 
Teraz przede mną nowe wyzwania. Wierzę, że odwaga polega na tym, żeby nieustannie szukać nowych możliwości i mieć otwartość na to, co nieznane – to esencja mojego życia. Ruszam dzisiaj w kolejną podróż, tym razem z Travel Channel. Zostałam dyrektor programową kanału podróżniczego, którego celem jest inspirowanie Was i zabieranie na niesamowite krańce świata. Także z kolejną serią mojego programu już jesienią i nowymi, polskimi produkcjami.
Zmiany są dobre. Nie bójcie się ich. Wasza M.

Martynie dziękujemy za przecudowne prowadzenie dwóch magazynów podróżniczych, które przez lata przybliżały Polakom zjawiska ze świata, a tym samym życzymy powodzenia w nowej roli! 

fot. Screen z Facebook/Martyna Wojciechowska


Nie ma więcej wpisów