“Maria Skłodowska – Curie” to jeden z najbardziej o ile nie najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku.  Film w reżyserii Marie Noelle to nie tylko niesamowita opowieść o niezwykłym życiu naukowca i odkrywczyni dwóch pierwiastków (oparta na faktach) ale również próba stworzenia portretu kobiety, która dzięki ponadprzeciętnym umiejętnością i wrodzonej inteligencji potrafiła się odnaleźć w świecie nauki i pokazać, że znaczy w nim tyle samo, a nawet więcej niż mężczyźni. 

Chciałabym, żeby ten film pokazał niewidoczną zza pomnikowej fasady kobietę z krwi i kości; Polkę, która musiała opuścić ukochaną ojczyznę, żeby móc poświęcić się nauce; osobę targaną sprzecznościami i dylematami, ale nigdy nietracącą z oczu celu. Moim celem jest przybliżenie widzom nieznanej do tej pory, ludzkiej twarzy tej bohaterki. Chciałabym, żebyśmy po obejrzeniu tego filmu zapamiętali Marię Skłodowską-Curie nie tylko jako kobiecą ikonę nauki, czy Polkę znaną na całym świecie, lecz przede wszystkim jako inspirującą, silną kobietą – jednostkę wybitną pod każdym względem, zasługującą na podziw i godną naśladowania – mówi reżyser filmu

Polecamy: “MARIA SKŁODOWSKA – CURIE” – PIERWSZY ZWIASTUN FILMU Z KAROLINĄ GRUSZKĄ!

Na wczorajszej oficjalnej premierze filmu w kinie Atlantic, nie mogło zabraknąć wyjątkowych gości, a szczególnie aktorów i aktorek, których widzowie będą mogli podziwiać w produkcji. Na wydarzeniu pojawili się m.in. Daniel Olbrychski, Karolina Gruszka, Iza Kuna, Katarzyna Herman, Katarzyna Montgomery, Doda, Mateusz Hładki, Anna Męczyńska, Karolina Szostak, Piotr Głowacki, Marta Kuligowska, Lidia Kopania, Małgorzata Foremniak, Grażyna Torbicka.

Przypominamy, że film “Maria Skłodowska-Curie” wejdzie do kin już 3 marca 2017. Wybieracie się do kina?

 

Fot. Strefa Gwiazd/ Stach Leszczyński


Nie ma więcej wpisów