Nawet jeśli na co dzień jesteś przytłoczonym nadmiarem obowiązków Kopciuszkiem, zasługujesz na to, by w Dniu Kobiet poczuć się jak prawdziwa księżniczka! Podaruj więc sobie prezent i zrób coś dla swojego zdrowia i urody!

Twoje życie to ciągła bieganina między pracą, a domem. Rodzina i obowiązki zawodowe szczelnie wypełniają każdy dzień. Nic dziwnego, że choć raz w roku chciałabyś zapomnieć o licznych zadaniach, jakie czekają na ciebie, a zamiast tego skupić się na własnych potrzebach: pomyśleć o swoim zdrowiu, zadbać o urodę, zrelaksować i odpocząć – po prostu poczuć się jak księżniczka, nie jak Kopciuszek. Nie licz na to, że twój mężczyzna, niczym książę z bajki, domyśli się, o czym marzysz i zamiast tradycyjnego bukietu kwiatów wyśle cię do Spa i ogarnie cały dom. Nie czekaj, aż zlituje się nad tobą dobra wróżka. Zamiast tego, weź sprawy w swoje ręce i bez wyrzutów sumienia poświęć ten dzień na spełnienie swoich zachcianek!

Polecamy –  Iwona Pavlović zdradziła sposób na wzięcie udziału w “Tańcu z Gwiazdami”!

Piękna, bo zdrowa!

Statystyki dotyczące chorób, z jakimi najczęściej zmagają się kobiety, są bezlitosne: rak piersi zajmuje na tej liście czołowe miejsce. Mimo to, wciąż zbyt mało kobiet regularnie poddaje się badaniom piersi. Zasłaniamy się przy tym licznymi obowiązkami, zupełnie zapominając o tym, że gdy nas zabraknie, ktoś inny będzie musiał im podołać:

– USG piersi to świetny pomysł na oryginalny, ale jakże ważny prezent z okazji Dnia Kobiet – mówi doktor Marek Janisz z warszawskiej Kliniki Korona. – Badanie zajmuje niewiele czasu – tyle, co uprasowanie ulubionej sukienki czy manicure w salonie kosmetycznym. A co daje w zamian? Spokój, bezpieczeństwo i możliwość planowania przyszłości. To ważne dla każdej kobiety – bez względu na wiek, pozycję społeczną, zasobność portfela czy fakt posiadania rodziny– dodaje.

Zamiast w pojedynkę, warto przyjść na badanie z mamą, siostrą, przyjaciółką – kobietą bliską naszemu sercu. Przecież zdrowie to najlepszy prezent, jaki możemy sobie nawzajem podarować!

Zadbaj o siebie!

Kwiaty, choć piękne, szybko więdną. Czekoladki może poprawią na kilka chwil nastrój, ale potem “wejdą w biodra”. Dlatego jeśli zależy ci na tym, by świętowanie Dnia Kobiet miało wyłącznie pozytywny oddźwięk, poświęć ten czas na pielęgnację zmęczonej po zimie urody.  8 marca to idealny moment na to, by zadbać o cerę i skórę całego ciała. Słońce nie świeci jeszcze zbyt mocno, bez obaw można więc skusić się na peeling Easy TCA, który złuszczy martwy naskórek, poprawi mikrokrążenie i ożywi kolor cery. Świetnym pomysłem jest także nowość w kosmetologii: peeling PQ Age – napinający wiotką skórę, rewitalizujący i redukujący przebarwienia. Innowacyjność polega na tym, że zabieg jest bardzo przyjemny, całoroczny i bez złuszczania…

– Paniom, które preferują łagodniejszą pielęgnację, polecam kurację oczyszczającą z algami i falami radiowymi – mówi doktor Marek Janisz z Kliniki Korona. – Po zimie warto zadbać również o skórę całego ciała. Pomoże w tym VelaShape – delikatny, ale niezwykle skuteczny zabieg, który wygładza skórę, pomaga pozbyć się cellulitu. Dodatkową zaletą zabiegu jest fakt, że zabieg ma charakter niezwykle łagodnego masażu, który pomaga się zrelaksować i zapomnieć o wszelakich troskach – poleca specjalista.

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, które pozwala nam przypomnieć sobie o sile, jaka w nas drzemie, o możliwościach, jakie daje nam los, o tkwiącym w nas potencjale. Aby w pełni je wykorzystać, powinnyśmy jednak zadbać o siebie. Niech 8 marca będzie do tego najlepszym pretekstem! 

Zobacz też: Maślak, Felicjańska, Sowińska, … na premierze książki – autorem Krzysztof Gojdź

Tekst na podstawie informacji opracowanych przez Joannę Bielas

Więcej na www.zdrowe-piekno.pl

fot. materiały prasowe.

Bądź na bieżąco z showbiznesem – polub nas na facebook’u!


Nie ma więcej wpisów