Czerwony kolor jest idealnym narzędziem do odważnego tworzenia aranżacji wnętrza. Niezależnie od tego, czy na suficie, czy na ścianie może być fantastycznym dodatkiem do każdego domu.

POLECAMY: KOLEKCJA MARC O’POLO DLA DOMU

Z tym kolorem należy obchodzić się jednak ostrożnie – może ożywić wnętrze, ale również przytłaczać, jeśli będzie za mocny. By czerwony kolor nie rozpraszał uwagi, stosuj go oszczędnie. Wybieraj kolor farb w różnych rozbielonych odcieniach czereśni, koralu czy maliny.

Umiejętne zestawienie go z beżem, bądź nieśmiertelną bielą sprawi, że zaprezentuje się on absolutnie wyjątkowo. Pamiętajmy jednak, że czerwony kolor nie nadaje się do mniejszych wnętrz – łazienki, bądź kuchni. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie do aranżowanej przestrzeni mocnego akcentu właśnie w tym kolorze, który pozwoli na optyczne powiększenie pomieszczenia.

Jak wiadomo, kolory mają ogromną moc oddziaływania na człowieka. Nie zapominajmy o tym decydując się na czerwony kolor, który działa na nas pobudzająco i nie sprawdzi się w przestrzeniach zamieszkałych przez znerwicowane i niecierpliwe osoby. Wybierzmy ten kolor, jeżeli zależy nam na pobudzeniu. Barwy definiują nasze nastroje, charakter, stan ducha czy osobowość. Nawet nasze uczucia wyrażamy za pomocą kolorów – radzi dr. Anna Waligórska z Katedry Psychologii Nowych Technologii. 

Gdy zdecydujemy się na czerwone wnętrze, szczególnie polecamy udać się m.in. do firmy Dulux (numer koloru – B6.51.30), Śnieżka (nr. 124 – bukiet róż) oraz Leroy Merlin. Decydując się na zakup farby o czerwonym odcieniu z wyżej wymienionych marek, z pewnością będziecie usatysfakcjonowani efektem! 

Bądź na bieżąco z naszymi poradnikami – polub nas na facebook’u!

ZOBACZ TAKŻE: CO WYBIERA NOWOCZESNY SINGIEL? ODPOWIEDŹ CIĘ ZASKOCZY!


Nie ma więcej wpisów