Niezmiernie budujące jest kiedy osoby popularne wykorzystują swoją pozycję i sławę aby mówić głośno i publicznie o sprawach ważnych, a nieco pomijanych. Do tego grona osób należą m.in. Madonna, Meryl Streep, Justin Timberlake, Lady Gaga czy Katy Perry.

Polecamy: Madonna odbiera nagrodę Kobiety Roku. Wygłosiła mocną przemowę o seksizmie i solidarności kobiet!

To właśnie Katy Perry, nie tylko jest ambasadorką Dobrej Woli UNICEF, która odwiedza najbiedniejsze miejsca na wiecie i nagłaśnia tragiczną sytuację życia tamtejszych dzieci i młodzieży ale również angażuje się w akcje organizowane w ramach wspierania społeczności LGBT.

To właśnie działania na rzecz tego środowiska zwróciły uwagę amerykańskiej Kampanii Praw Człowieka, a jej członkowie postanowili uhonorować artystkę za wykorzystywanie  rozpoznawalności na rzecz apelowania o równość i wspieranie LGBT. Wokalistka otrzyma statuetkę 18 marca w Los Angeles.

Wielce cieszy nas fakt, że możemy wyróżnić Katy Perry za wykorzystywanie jej potężnego głosu i międzynarodowego zasięgu do wypowiadania się na temat równości LGBTQ. Jej przekonujące poparcie, [które wyrażała] i na scenie, i podczas kampanii [Hillary Clinton], miało ogromny wpływ na życie społeczności LGBTQ, a w szczególności najmłodszych. Przesłanie Katy o integracji i równości nieustannie inspiruje zarówno nas, jak i cały świat – mówi Chad Griffin, prezes Kampanii Praw Człowieka

Brawa dla Katy Perry!

 Nie ma więcej wpisów