mg67Ahd3YcY

Karolina i Maciej Szaciłło wydają książkę, która pozwoli Wam osiągnąć idealną wagę. Najważniejsza nie jest jednak sama dieta.

Karolina i Maciej Szaciłło od dłuższego czasu pracują nad sobą nie tylko pod kątem wagi ciała, ale też przez aspekt psychologiczny. Kiedyś, różnica pomiędzy ich wagą była ogromna. Dzięki odpowiedniemu odżywianiu, korzystaniu z odpowiednich składników udało im się osiągnąć swój cel. Największy nacisk nie kładli jednak na same posiłki, ale na aspekt emocjonalny.

Polecamy: Bądź trendy z kontrolowaną siwizną i pasmami muśniętymi słońcem

Okazuje się, że zarówno w odchudzaniu jak i tyciu najbardziej istotnym elementem nie są same posiłki, lecz samo-akceptacja. Najczęściej osoby, które decydują się na daną dietę po prostu czują się źle z samym sobą, dla tego podejmują wyzwanie zrzucenia kilogramów. Karolina Szaciłło tłumaczy, że jeśli nie zaakceptujemy samych siebie, to wszelkie wysiłki na bieżni i w kuchni pójdą na marne.

“Wydawało mi się, że jak w końcu schudnę to się zaakceptuję, ale różne epizody z wahaniami wagi pokazywały, bo[…] ważyłam i 46 i 83 kilogramy i wszystko pomiędzy, pokazywały, że nie ważne ile ważę, to i tak się nie akceptuję. Tym razem zaszedł proces odwrotny. Najpierw pracowałam nad tym by coraz bardziej się akceptować, coraz bardziej się polubić […] im lepiej czułam się z sobą, im bardziej dawałam sobie przestrzeń do tego, że jak mam ochotę coś zjeść co nie do końca jest zdrowe i w kanonie rzeczy odchudzających i nie mam potem poczucia winy, tym łatwiej i szybciej spadały mi kilogramy[…]”

Maciej Szaciłło borykał się natomiast z inny problemem. Wiele osób chciało by nabrać wagi, nie koniecznie przybierając na masie poprzez chodzenie na siłownię. W wywiadzie Maciej Szaciłło podzielił się z nami kilkoma poradami, które sam stosował.

Posłuchajcie całego wywiadu. Zachęcamy również do kupna książki “Jem (to co) Kocham i Chudnę” – wydawnictwo “Zwierciadło”.

Zobacz również: 8 marca-święto kobiecości! Jak najlepiej o siebie zadbać?

Możliwość kupna książki (od 15 marca) – www.ksiegarnia.zwierciadlo.pl

fot. screen z YouTube

Bądź na bieżąco z poradami – polub nas na facebook’u!


Nie ma więcej wpisów