Gdy dni stają się dłuższe i cieplejsze to idealny czas, by Twoje wnętrze zyskało świeżości. Jak w przypadku każdego sezonu, na rynku pojawiają się nowe trendy dekoracyjne, meble i wzory, które pasują do poszczególnych palet kolorów. Oto kilka inspirujących i prostych sztuczek, jak odmienić wystrój wnętrz na wiosnę.

Polecamy: KOLEKCJA MARC O’POLO DLA DOMU

Wpuść naturę do wnętrza

Zimą króluje spokój, bezruch i szarość. Zaś wiosna rozbudza intensywnymi kolorami, ciepłem i światłem. Kojarzy się z naturą, polną łąką i kwiatami, które w tym sezonie będą królować na różnych ozdobach. Zadbaj, by w pomieszczeniach było dużo zieleni. Kolor ten oznacza nadejście wiosny i wniesie trochę energii do pomieszczenia. Stare zasłony, poszycia na pościel i obrusy schowaj razem z zimowymi płaszczami. Czas na materiałową rewolucję w twoim domu! Wystarczy zmiana kilku dekoracyjnych akcentów na bardziej kolorowe – postaw na tkaniny upstrzone w kwiaty i pastelowe lampasy.

Sięgnąć nieba

Zgodnie z najnowszymi trendami we wnętrzach, dekoracje wiosenne powinny być również w kolorze niebieskim. Doskonale wyglądają w zestawieniach z bielą, stwarzając wówczas wrażenie śródziemnomorskiego klimatu. Dopuszczalne w tegorocznych trendach są także zestawienia niebieskiego z żółtym i zielonym. Dekoracje wiosenne we wnętrzach naszych domów przywołają wspomnienia z nadmorskich wakacji, a aranżacji wnętrza dodadzą świeżości.

Postawmy na wiosenną dekorację okna, chociażby jednego. Na czas wiosny, warto mieć w zanadrzu dodatkowe rolety z kwiecistym akcentem czy zasłony w kolorowe pasy. Lekka firana w delikatnym kolorze wpuści do wnętrza promienie słoneczne, dzięki czemu wnętrze wyda się większe, niż jest w rzeczywistości i zdecydowanie przytulniejsze. Z ciekawymi propozycjami wychodzi firma Vertex, zajmująca się projektowaniem tego typu dekoracji (sprawdź produkt!). 

Nie zapominajmy także o dekoracyjnych poduchach, które fantazyjnie rzucimy na sofę w salonie. Jeśli jesteśmy posiadaczami ciemnej kanapy, która będzie wyraźnie odcinała się od jasnej i lekkiej aranżacji wnętrza, może warto ubrać ją na czas wiosny w jasny pokrowiec, np. z Agata Meble (sprawdź tutaj!) czy IKEA (kliknij: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90326508/)

I tak… małymi kroczkami powitamy wiosnę we własnym mieszkaniu.

ZOBACZ TAKŻE: SPECJALNA KOLEKCJA OBUWIA TOMS DLA ORGANIZACJI WILDAID

Bądź na bieżąco z poradnikami – polub nas na facebook’u!


Nie ma więcej wpisów