Janusz Korwin-Mikke w ostatnim czasie znów zasłynął kontrowersyjnymi wypowiedziami. Podczas debaty w Parlamencie Europejskim przewodniczący partii KORWiN postanowił wypowiedzieć się na temat różnic w wynagrodzeniach między kobietami i mężczyznami. Stwierdził, że kobiety muszą zarabiać mniej, bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne.

Polecamy: MODNE OKULARY I WŁAŚCIWA OCHRONA OCZU – CO NOSIĆ NA WIOSNĘ

Słowa polskiego polityka wywołały zrozumiałe oburzenie i były komentowane w europejskich mediach. Wśród Polek również rozgorzała gorąca dyskusja na temat traktowania kobiet i ich zarobków. Jedną z oburzonych na słowa europosła jest Monika Zamachowska, która stwierdziła, że czuje się inteligentniejsza od mężczyzn. 

Uważam, wbrew politykowi, który ostatnio zasłynął w mediach, że to kobiety są inteligentniejsze od mężczyzn. Potrafimy stworzyć dystans do samych siebie, spojrzeć trochę z zewnątrz. Mężczyznom przychodzi to bardzo trudno i czasami pokrywają to agresją. Kobiety potrafią za to stanąć obok i powiedzieć: idiotycznie wyszłam w tym wywiadzie, wyglądałam jak idiotka i zachowywałam się jak idiotka. I nic im to nie robi, to jest część życia. Taka umiejętność zdystansowania się do własnych aspiracji – stwierdziła dziennikarska. 

Korwin-Mikke z pewnością jest zadowolony z burzy, jaką rozpętał. Dodatkowo atmosferę podgrzało wystąpienie polskiego polityka w brytyjskiej telewizji śniadaniowej. 

Jesteś obrzydliwą, szowinistyczną świnią! Brzmisz, jak skończony idiota. Jesteś tak głupi mówiąc te brednie – mówił prowadzący Piers Morgan.

Jesteś idiotą.Proszę nie zmyślaj. Kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn ale nikt nie powiedział, że nie są mądrzejsze – odpowiedział Korwin-Mikke. 

W pewnym momencie wymiany tych uprzejmości do rozmowy wtrąciła się także Susanna Reid, która także jest gospodynią Good Morning Britain. Prowadząca dodała jedynie, że słowa polityka są nonsensem

ZOBACZ TAKŻE: ADELE I ELMO ZAŚPIEWAJĄ RAZEM!

#szczęście #KORWIN2015 #Białystok #PolishGirl

A post shared by Janusz Korwin-Mikke (@januszkorwinmikke) on

Bądź na bieżąco z showbiznesem – polub nas na facebook’u!

 


Nie ma więcej wpisów