Biżuteria to jeden z dodatków, który nigdy się nie starzeje. Dobrze dobrana do stroju podkreśli jego charakter i doda mu blasku. Czym kierować się w wyborze biżuterii? Oto kilka prostych wskazówek, które pozwolą Ci uniknąć stylizacyjnych wpadek!

Polecamy: JAK WYGLĄDAŁA JOANNA KRUPA NA PROMOCJI SWOJEGO PROGRAMU?

Biżuteria musi przede wszystkim współgrać z Twoim ubiorem, urodą i osobowością. W przeciwnym razie może dać odwrotny efekt, czyli szpecić. Wybierając komplet biżuterii, czyli naszyjnik, bransoletkę i kolczyki mające takie same elementy ozdobne, powinnaś zwrócić uwagę na jego stylistykę i zastanowić się do czego taki komplet założysz.

Kieruj się zasadą – im mniej, tym lepiej.

Obwieszanie się całą biżuterią, którą trzymasz w szkatułce nie oznacza, że będziesz wyglądać lepiej. Wręcz przeciwnie – narażasz się na kiczowatość i tandetę. A przecież nie o to ci chodzi. Jeżeli więc masz wątpliwości – postaw na minimalizm. Jeśli zatem w komplecie masz długie i efektowne kolczyki, nie zakładaj do nich krótkiego naszyjnika z tego kompletu, gdyż zbyt wiele będzie działo się w okolicy twarzy. W takim przypadku, o ile strój na to pozwala i w komplecie jest do wyboru długi naszyjnik, to właśnie na taki powinnaś się zdecydować. Bransoletkę także będziesz mogła założyć. Wówczas część ozdób znajdzie się w okolicy twarzy, część w okolicy talii, a część na ręku.

Naturalna czy sztuczna? 

Biżuteria może być prawdziwa lub sztuczna. Kamienie szlachetne wyglądają pięknie, elegancko i posłużą długie lata. Każda kobieta znajdzie rodzaj kamienia odpowiedni dla siebie. Biżuteria może być wykonana np. ze złota, złota białego, czy srebra. Coraz bardziej jednak jest popularna biżuteria sztuczna. Jest tańsza i można ją kupić w każdym sklepie. Niestety często tak biżuteria się rysuje, metale użyte do jej produkcji mogą także uczulać. Ozdoby, bez względu na to, czy prawdziwe, czy sztuczne, powinno się dobierać odpowiednio do wieku, stylu, czy statusu społecznego.

Nasze propozycje pięknych kompletów biżuterii:
1. Złoty komplet biżuterii łapacz snów – Perlove
2. Berriers – srebrne kolczyki – YES
3. Subtelna bransoletka – Swarovski

Zobacz również: KRÓTKIE NOGI MOGĄ BYĆ SEXY. SPRAWDŹ JAK TO ZROBIĆ!

fot. fashionistabudget, Shutterstock

Bądź na bieżąco z lifestylem – polub nas na Facebooku!


Nie ma więcej wpisów