Dom bez obrazów jest jak plaża bez słońca. Obrazy nie tylko uzupełniają wnętrze, ale przede wszystkim dodają mu charakteru i informują, kim jest właściciel mieszkania.

Polecamy: POZWÓL, ABY ZAWITAŁA DO TWOJEGO DOMU – KILKA RAD NA WIOSENNY WYSTRÓJ WNĘTRZA

Przestrzenie bez wyrazu i oryginalnych wartości trudno określić mianem udanej kompozycji. Puste ściany sprawiają wrażenie smutnych, nieco przygaszonych i co ważne – także nie do końca wykończonych. Piękne wnętrze, pełne obrazów, tworzy domowy, ciepły klimat. A jak wybierać obrazy?

Nie kieruj się modą

Kiedy staniesz przed trudnym wyborem zakupu określonego obrazu do Twojego wnętrza, najpierw zastanów się, jakie są Twoje preferencje. Być może kiedyś wyobrażałeś sobie obraz przedstawiający miasto lub dynamikę jakiegoś ekstremalnego sportu? W każdym wypadku, Twój wybór będzie znacznie lepszym rozwiązaniem, niż kierowanie się modą. Zakup obrazu znanego malarza nie zawsze będzie współgrał z tym, jaki jesteś. A przecież wnętrze i właściciela łączy nierozerwalna więź. Nie zburz tego!

Nie przesadzaj

Duże reprodukcje sprawdzają się szczególnie w nowoczesnych aranżacjach. Wszędzie tam, obrazy mogą być postawione na podłodze i oparte o ścianę, mogą wisieć na ścianie w sypialni czy też wypełniać wnętrze salonu. Nie rób tego samego dużą ilością obrazów. Może, choć nie musi, zaburzyć ład i sprawić, że Twoje ściany nabiorą kiczowatego charakteru. Tego chyba nie chcesz…  W nowoczesnych aranżacjach obraz najczęściej umieszcza się na ścianie wykończonej dekoracyjną cegłą. Taka powierzchnia jest wspaniałym tłem dla różnobarwnych dekoracji.

A co, jeżeli nie jestem fanem standardowych obrazów?

Wówczas Twoje ściany nie muszą zostać puste. Wybierz coś bardziej nowoczesnego, np. fototapetę lub naklejkę. Ten rodzaj dekoracji ściennej jest bezpieczną i oryginalną formą dekoracji wnętrza. Szeroką paletę dekoracyjnych obrazów, znajdziesz na Uwalls.pl!

Zobacz również: ŚWIĄTYNIA WYPOCZYNKU – NIEZWYKŁE POMYSŁY NA DEKORACJE DO SYPIALNI

 

fot. pinimg

Bądź na bieżąco z poradnikami – polub nas na Facebooku!


Nie ma więcej wpisów