Kuchnia to pomieszczenie, w którym wyposażenie nie może być dziełem przypadku, a atmosfera miejsca ma pozytywnie wpływać na domowników. Jak zaprojektować kuchnię, aby była zarówno funkcjonalna i ładna? To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom, a w szczególności tym, które posiadają małe kuchnie w bloku.

Polecamy: ŚWIĄTYNIA WYPOCZYNKU – NIEZWYKŁE POMYSŁY NA DEKORACJE DO SYPIALNI

Mając nieduże pole do popisu, trzeba zadbać o to, aby rozsądnie zagospodarować każdy jeden centymetr powierzchni. Jeśli ten dylemat jest i Twoim udziałem, jesteś we właściwym miejscu! A zatem, jak urządzić kuchnię, aby móc cieszyć się jej pięknem i jednocześnie praktycznym zastosowaniem? Co należy wziąć pod uwagę? 

Jeżeli mało gotujesz, nie musisz organizować sobie ogromnej przestrzeni roboczej do przygotowywania posiłków – mowa oczywiście o blacie. Musisz zarezerwować dla niego sporo miejsca. Jeżeli do tego robisz całkiem spore zapasy produktów spożywczych, musisz mieć właściwe miejsce, w którym będziesz je przechowywać. Oczywiście najlepiej, aby było to miejsce w kuchni. W tej roli doskonale sprawdzi się domowa spiżarnia, np. marki IKEA.

Bardzo istotnym elementem kuchni jest podłoga. Najlepiej sprawdzą się płytki podłogowe do kuchni. Bez trudu utrzymasz je w czystości. Glazura do kuchni jest rozmaita, dlatego z pewnością wybierzesz takie płytki, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania, zarówno co do stylu, wielkości i jakości wykonania.

Jeżeli chodzi o takie urządzenia jak wspomniane już piekarnik i zmywarka, ponownie doskonałą propozycją jest umieszczenie ich w słupku, dzięki czemu uzyskasz łatwy, wygodny dostęp. Ekspres do kawy, kuchenka mikrofalowa i pomniejsze sprzęty także warto zabudować, zyskując tym samym tak niezbędne miejsce na blacie – to szczególnie ważne, jeśli chodzi o urządzane kuchni niewielkich rozmiarów.

Zobacz również: SZLACHETNA DEKORACJA ŚCIANY, CZYLI JAK DOBRAĆ OBRAZ DO WNĘTRZA?

Bądź na bieżąco z poradnikami – polub nas na Facebooku!


Nie ma więcej wpisów