Mucha do garnituru to już nie tylko dodatek przeznaczony wyłącznie na oficjalne wyjścia. Można zakładać ją do stroju eleganckiego i jako oryginalny dodatek na co dzień. Warto wiedzieć, jak, spośród ogromnej różnorodności, wybrać właściwą muchę – modną i stylową.

Polecamy: MODNE OKULARY I WŁAŚCIWA OCHRONA OCZU – ZOBACZ CO NOSIĆ NA WIOSNĘ!

Jeżeli decydujemy się na muchę do garnituru reszta stroju powinna być stonowana, tak aby mucha mogła się wyróżniać. Najlepiej wybierać więc garnitury w kolorach czerni, szarości lub granatu, wykonane z gładkich jednolitych tkanin.

Mężczyźni, którzy marzą o wyglądzie Jamesa Bonda, powinni zacząć od właściwej stylizacji, koniecznie z muchą. Stonowane barwy np. czerń, biel, granat czy grafit będą idealnie komponować się z eleganckim garniturem, smokingiem lub frakiem. Istotna jest również tkanina, z jakiej uszyte są dodatki. W przypadku wyszukanych stylizacji najlepszym wyborem będą jedwabne muchy – gładkie albo ozdobione wzorem. Można również wybrać poliestrowe muszki, które także bardzo dobrze się prezentują i są alternatywą dla kosztownego jedwabiu.

Muszka sugeruje intelektualizm, prawdziwy lub udawany, a czasem wskazuje też na umysł techniczny, może dlatego, że tak trudno ją zawiązać. Muszkę noszą magicy, lekarze, prawnicy i profesorowie, a także wszyscy ci, którzy chcieliby wyglądać jak oni. Jednak  najważniejszy jest fakt, że muszka jest bezpośrednim sposobem na przekazanie światu, że nie zważa się na opinie innych – mówi Warrent St. John z New York Times. 

Warto zapamiętać zasadę, która mówi o tym, że do fraka zakłada się wyłącznie białą muchę, a do smokingu – czarną. W kwestii garnituru panuje większa dowolność w doborze tego szykowanego dodatku do stroju. W przypadku muchy można wybierać nie tylko spośród rozmaitych kolorów, deseni i materiałów, ale też kształtów, ponieważ tego rodzaju dodatki różnią się także krojem.

Kupując muchę, warto wybierać ją w zestawie z poszetką. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku, gdy poszukuje się modnego dodatku ze względu na zbliżającą się ważną okazję. Wówczas liczy się każdy szczegół i odpowiednie dobranie wszystkich elementów garderoby. Komplet, na który składa się muszka i poszetka, z pewnością ułatwi stworzenie eleganckiej i modnej stylizacji.

Modne muchy, które pasują zarówno do formalnych stylizacji znajdują się w ofercie na stronie Lancerto i Vistula.

Zobacz również: SPECJALNA KOLEKCJA OBUWIA TOMS DLA ORGANIZACJI WILDAID

Bądź na bieżąco z modą – polub nas na Facebooku!


Nie ma więcej wpisów