ONZ z racji wypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Szczęścia opublikowała raport o szczęściu na świecie. Polska zajęła w nim 46. miejsce.

Najbardziej zadowoleni z życia są mieszkańcy Norwegii i Danii – wynika z dokumentu. Najmniej szczęśliwe są natomiast państwa Afryki Subsaharyjskiej oraz Syria i Jemen. Raport obejmuje 155 krajów.

Wśród dziesięciu najszczęśliwszych państw świata, oprócz Norwegii i Danii, znalazły się: Islandia, Szwajcaria, Finlandia, Holandia, Kanada, Nowa Zelandia, Australia i Szwecja.

Niemcy uplasowały się na 16. pozycji, Wielka Brytania na 19., a Francja dopiero na 31. Stany Zjednoczone spadły o jedno oczko niżej w porównaniu z ubiegłym rokiem – na miejsce 14.

Polecamy – Jak Polka Natalia Janoszek dostała się do Bollywoodzkich produkcji?

Będącą na 46. miejscu Polskę wyprzedzają często biedniejsze i mniej rozwinięte gospodarczo kraje. Przed nami są m.in. Gwatemala (29. miejsce), Trynidad i Tobago (38. miejsce), Nikaragua (43. miejsce) czy Salwador (45. miejsce). 

Na końcu rankingu figurują: Jemen, Sudan Południowy, Liberia, Gwinea, Togo, Rwanda, Syria, Tanzania, Burundi oraz Republika Środkowoafrykańska.

Pierwszy ranking najszczęśliwszych krajów opublikowano w 2012 roku. Od tego czasu pięć państw na świecie – Bhutan, Ekwador, Szkocja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Wenezuela – utworzyło ministerstwa, których zadaniem jest promowanie szczęśliwości jako ważnego celu polityki społecznej.

Zobacz również –  Nie pozwól, aby stres Cię zjadł – jak z nim walczyć?

Bądź na bieżąco z gwiazdami – polub nas na Facebooku!


Nie ma więcej wpisów