Wybór mebli do salonu jest kluczowy w aranżacji tego pomieszczenia. To przede wszystkim one przesądzają o stylu i funkcjonalności wnętrza. Do koloru mebli należy dobrać kolor ścian w salonie i dodatki. Mamy kilka sprawdzonych porad, czym się kierować, wybierając meble.

Polecamy: NOWOCZESNA I FUNKCJONALNA. TAKA POWINNA BYĆ TWOJA ŁAZIENKA

W doborze mebli do salonu nie ma jasno sprecyzowanych zasad. Najważniejszą rolę powinny odgrywać nasze osobiste preferencje – w końcu to my mamy czuć się dobrze w pokoju dziennym. Jest jednak kilka rzeczy, które warto mieć na uwadze. Oto kilka z nich.

  • Nie kupuj kompletów. Nie ma większego grzechu niż urządzanie pod linijkę. Chyba, że chcesz osiągnąć efekt jak z salonu meblowego, a przecież nie o to tutaj chodzi. 
  • Podstawą współczesnych salonów jest sofa, stolik kawowy i szafka na telewizor. Zacznij od kanapy – to do niej dopasuj pozostałe meble. Z kolei wybierając szafkę pod TV, pamiętaj że możesz postawić telewizor na komodzie czy skrzyni.
  • Unikaj przeszklonych witryn z wystawką kieliszków i szklanek, to rozwiązanie rodem z dawnych lat. Niestety nadal często je widujemy. 
  • Stolik kawowy powinien być lekki, tak żeby można było go łatwo przestawiać.

Pozostałe kryteria wyboru mebli do salonu zależą w dużej mierze od wymiarów i kształtów pokoju, który meblujemy. Do małych pomieszczeń lepiej będą pasować lekkie i jasne meble modułowe. Z kolei w dużych salonach możemy sobie pozwolić na masywniejsze i ciemniejsze meble.

Nie oszczędzaj!

Nie sugeruj się wyłącznie kwestią finansową. Równie ważny będzie design oraz jakość mebli. Najtańsze konstrukcje są z reguły najmniej trwałe i nie wyglądają tak efektownie. Jeśli zależy nam na trwałym, funkcjonalnym oraz efektownym rozwiązaniu, wówczas znacznie lepiej będzie kupić produkty ze średniej lub wyższej półki cenowej. Te znajdziemy w takich sklepach jak Agata Meble, Abra i Vega Meble.

Zobacz również: KUCHNIA FUNKCJONALNA I ŁADNA – TAK, TO MOŻLIWE!

Bądź na bieżąco z naszymi poradami – polub nas na Facebooku!


Nie ma więcej wpisów