Za nami kolejna gala magazynu Wysokie Obcasy, które co rok, w rocznicę powstania pisma (3 kwietnia) przyznają nagrody dla zasłużonych Superbohaterek. Pamiętacie mocny, głośny wywiad z Natalią Przybysz, która na łamach przyznała, że dokonała aborcji na Słowacji? Temat długo krążył w przestrzeni publicznej, tworząc dwa obozy: popierających i negujących postępowanie Przybysz. 

Wśród 14 kandydatek do miana Superbohaterki WO 2016 roku, była właśnie Natalia Przybysz i to ona głosami kapituły w składzie: Maria Sadowska, Borys Lankosz, Dorota Warakomska, Krystyna Kofta, Monika Płatek, Karolina Sulej, Joanna Mosiej-Sitek, Jerzy Wójcik, Bartosz Hojka oraz czytelników magazynu została nagrodzona w tym roku. Kapituła argumentuje swój wybór: Za protest song „Przez sen”, piosenkę, która przerywa milczenie wokół aborcji. Za odwagę bycia pierwszą osobą publiczną, która mówi: „Miałam aborcję”, wiedząc, jakie będą konsekwencje takiej deklaracji.

Odsłoniła przed nami swoje człowieczeństwo. To nie było tłumaczenie się, to było świadectwo. Świadectwo bycia kobietą w Polsce – tu i teraz. Natalia opowiedziała o odpowiedzialności i wzięła odpowiedzialność za swoje słowa. Walczy nie za siebie, ale za te kobiety, które nie mają pozycji, żeby sobie na walkę pozwolić. To gest kobiecej solidarności – w poprzek klas społecznych, w imię troski. Pokazała, że pozycji gwiazdy w Polsce można użyć nie tylko po to, aby dawać rozrywkę, ale także po to, aby realnie wpływać na świat – czytamy na stronie WO

W ramach podziękowania, Natalia zamieściła na swoim profilu na Instagramie słowa Oprócz nagrody Kapituły również NAGRODA CZYTELNICZEK!!! Za nią jestem szczególnie wdzięczna i każdej napotkanej na ulicy kobiecie która się do mnie przytuliła lub uśmiechnęła. Pokazałyscie mi ze jesteśmy razem. Dziękuje Siostry!!!

Co sądzicie o nagrodzeniu Przybysz? My pozostawiamy to indywidualnym przemyśleniom. 


 


Nie ma więcej wpisów