Powoli zaczynamy świąteczne porządki i przygotowania do świąt, a w sklepach pojawia się coraz więcej drobiazgów, dzięki którym w pełni poczujemy wielkanocnego ducha. Na wystawach kuszą kurczaczki, zajączki, jajka, a to wszystko w kolorach wiosny. Podpowiadamy, jakie drobiazgi wybrać, by poczuć nie tylko wiosnę, ale i świąteczne ciepło.

Polecamy: JAK ZADBAĆ O PIĘKNY TARAS? SPOSOBY NA DEKORACJĘ

Pisanki

Jajka są bezsprzecznym symbolem świąt wielkanocnych, dlatego warto je wykorzystać w każdy możliwy sposób. W celach dekoracyjnych można zaskoczyć domowników i gości oryginalnymi pisankami, ozdobionymi np. włóczką, sznurkiem, tkaniną, koronką, techniką decoupage, wstążkami bądź innymi nieoczywistymi materiałami. Do dekorowania jaj warto zaangażować dzieci, które przy okazji będą się świetnie bawić. Kolorowe pisanki zrobione na ugotowanych jajkach można umieścić w stroiku i koszyku, zaś pisanki z wydmuszek powiesić np. na baziach lub w oknie.

Kolorowy stół

Dekoracja stołu wielkanocnego może być niezłym wyzwaniem, jeśli bierze się pod uwagę najnowsze trendy, ale pozostające w zgodzie z tradycją. Warto zwrócić uwagę na kolory, które pojawiają się na wielkanocnym stole. Najbardziej popularne i odpowiednie są: kolor żółty (który symbolizuje radość i życie) i zielony (nawiązuje do budzącej się na wiosnę przyrody). Warto połączyć je z bielą – zwłaszcza, jeśli w tym kolorze jest obrus i zastawa stołowa.

Natura

Podobnie jak w przypadku ozdób na Boże Narodzenie, w tym sezonie największą furorę wśród wielkanocnych dekoracji zrobią z pewnością minimalistyczne ozdoby z ekologicznych i naturalnych (a niekiedy wręcz recyklingowych) elementów, w typowo skandynawskim stylu. W wazonach powinny pojawić się świeże kwiaty, takie jak żonkile, narcyzy czy tulipany. Niech w tym czasie w naszych domach zagości natura!

Ozdoby wielkanocne na zewnątrz

Wielkanoc to nie tylko okazja do wspólnego świętowania w rodzinnym gronie, ale też początek astronomicznej wiosny. Ciepła pogoda może być zachętą do częstszych wizyt na tarasie i balkonie. Warto zadbać, aby podczas tych świąt reprezentacyjnie wyglądało nie tylko wnętrze naszego domu. Jakie ozdoby wielkanocne najlepiej sprawdzą się na balkonie?

Kwietniki – najlepiej tradycyjne, wykonane z pomalowanego na biało kutego metalu. Ażurowe etażerki z zamocowanymi na kilku poziomach półkami pozwolą w pełni wyeksponować doniczki z pierwszymi wiosennymi kwiatami. 

Kosze – najlepiej wykonane z wikliny. Naturalny materiał doskonale pasuje do tradycji tych świąt. Aby dekoracja zyskała bardziej odświętny charakter, warto przymocować do nich drewniane lub papierowe zawieszki z motywami pisanek, kurczaków i zajęcy. Piękną świąteczną dekoracją będą również ustawione w takich koszach bazie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: JAK POWINIEN WYGLĄDAĆ PRAWIDŁOWY TRENING?

 

Bądź na bieżąco z poradnikami – polub nas na Facebooku!


Nie ma więcej wpisów