Dobrze dobrany biustonosz – czyli taki w prawidłowym rozmiarze – ma wielkie znaczenie dla zdrowia i piękna piersi. Odpowiednia bielizna potrafi szybko i łatwo poprawić naszą figurę, dzięki niej poczujemy się seksowanie.

Polecamy: BANANY – OBALAMY MITY! TUCZĄ? NIC BARDZIEJ MYLNEGO

Dobry biustonosz to podstawa damskiej garderoby. Wydaje się, że skoro nie widać go pod ubraniem, to nie jest tak ważny. A to błąd! Żadna, nawet najmodniejsza bluzka nie będzie dobrze wyglądać, gdy pod nią będzie niewłaściwy stanik, np. o zbyt małej miseczce, tworzącej na piersiach “bułeczki”, albo za luźny w obwodzie i przez to niepodtrzymujący. Warto zadać sobie trud i poszukać takiego biustonosza, który będzie leżał idealnie.

Jeśli nie znasz obwodu, z pewnością o tym nie wiedziałaś. Nie przejmuj się, to cię tłumaczy. Nic jednak nie tłumaczy tego, że nie chcesz go poznać. Przed zakupem kolejnego stanika sprawdź więc koniecznie jego długość. Wystarczy ci do tego zwykły metr krawiecki – otocz nim klatkę piersiową na linii biustonosza i najlepiej – zrób to bez ubrania. Pamiętaj, że linia pomiaru ma być prosta, ale też nie może być zbyt ciasna. Zapisz liczbę i odejmij od niej 3-4 (czasami nawet 8 – w zależności od materiału) cm.

Zapięcie stanika musi znajdować się pod łopatkami – idealnie na linii biustu. Jeśli przy luźno zapiętym biustonoszu zapięcie podnosi się przy podciąganiu ramiączek, to znak, że obwód jest za duży.

Jeżeli miseczka i obwód wydają się dobre, wówczas skróć ramiączka i ściągnij na tyle mocno, by nie dało się ich podnieść więcej niż 3-4 centymetry ponad ramiona. Następnie podnieś ręce, aby sprawdzić, czy obwód nie podnosi się do góry – biustonosz nie powinien przesuwać się podczas ruchu.

Dobrze dobrany biustonosz potrafi czynić cuda – uwydatni nawet najmniejszy biust, a ten obfity – bezpiecznie utrzyma w ryzach. Niestety, ten w nieodpowiednim rozmiarze może nieźle zaszkodzić  – zarówno naszemu wyglądowi, jak i zdrowiu. Niewłaściwy rozmiar stanika powoduje, że piersi zwisają, ramiączka „stoją”, a  zapięcie wygląda nieśmiało znad tylnego dekoltu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: ŚLUBNY MAKIJAŻ – CO JEST MODNE, JAK GO DOBRAĆ I CO MA PODKREŚLAĆ? RADZI NATALIA TOCZYŁOWSKA MAKE UP ARTIST [GALERIA]

Bądź na bieżąco z poradami – polub nas na Facebooku!

 


Nie ma więcej wpisów