Natalia Przybysz jest jedną z tych artystek, osób publicznych, które otwarcie i szczerze mówią o swoich uczuciach, zarówno pozytywnych i negatywnych. Przybysz szczególnie swoją muzykę traktuję jako możliwość komunikacji z innymi ludźmi, słuchaczami, a głos wykorzystuje także w innych ważnych celach.

Przybysz dołączyła właśnie do Kampanii Przeciw Homofobii, walczącej o równość osób heteroseksualnych i homoseksualnych “Jestem sojuszniczką osób LGBT”. W ramach spotu kampanii, Przybysz opowiedziała historię swojej przyjaciółki – lesbijki, która zrobiła jej najlepszy prezent na 33 urodziny. 

W dniu urodzin włączyłam telefon i zobaczyłam zdjęcie mojej przyjaciółki, która wzięła ślub w San Francisco ze swoją długoletnią partnerką. Dziewczyny wyglądały cudownie! To mnie totalnie wzruszyło. Wychodząc z ratusza moja przyjaciółka i jej partnerka czuły, że każdy człowiek na ulicy życzy im szczęścia widząc, że są parą. Nie wyobrażam sobie tego, żeby w Polsce miało być gorzej niż w San Francisco. I chociaż jest gorzej, to myślę, że trzeba to zmienić. Myślę, że termin homofobia wywodzi się z lęku. Wynika z niewiedzy albo tego, że boimy się czegoś czego nie znamy. Zachęcam każdego, kto czuje w sobie tę fobię, aby się jak najszybciej z niej wyleczył

Wielkie brawa dla Natalii!


Nie ma więcej wpisów