Wczoraj dotarły do nas niepokojące wieści dotyczące stanu zdrowia Zbigniewa Wodeckiego. Piosenkarz i instrumentalista miał udar, po czym trafił w ciężkim stanie do szpitala.

Zobacz: Zbigniew Wodecki trafił do szpitala w ciężkim stanie. Znamy szczegóły!

Mamy nadzieję, że wszystko skończy się dobrze. Póki co, prezentujemy 5 najpopularniejszych utworów tego wybitnego muzyka.

1. “Zacznij od Bacha”

Zbigniew Wodecki zawsze powtarza, że swoją długą karierę zawdzięcza temu, że na jej początku związał się z dobrym nazwiskiem. Faktycznie, Bach przyniósł mu szczęście, a utwór do tej pory jest jednym z najpopularniejszych w dorobku piosenkarza.

2. “Chałupy welcome to”

Wakacyjna piosenka nagrana z przekory i dla żartu jest chyba największym hitem z repertuaru Wodeckiego. Dużo zamieszania wywołał też teledysk, dość śmiały jak na tamte czasy. Co ciekawe, pierwotnie ten utwór miała zaśpiewać… Irena Santor!

3. “Z Tobą chcę oglądać świat”

Jeden z najpopularniejszych polskich duetów – Zbigniew Wodecki i Zdzisława Sośnicka i jedna z najpiękniejszych piosenek o miłości.

4. “Rzuć to wszystko, co złe”

Piosenka z pierwszej płyty Wodeckiego, doceniona jednak dopiero 40 lat od jej wydania, dzięki nowej wersji nagranej z zespołem Mitch&Mitch.

5. “Pszczółka Maja”

W zestawieniu nie mogło zabraknąć i tej kultowej pozycji z dobranocki. Piosenka przez lata tuliła do snu miliony polskich dzieci, a Zbigniew Wodecki do tej pory wykonuje ją na swoich koncertach, wywołując salwy oklasków publiczności.


Nie ma więcej wpisów