Sytuacja odnośnie tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zmienia się z minuty na minutę. Niedawno informowaliśmy o kolejnych artystach, którzy wycofali się z udziału w koncertach.

Polecamy: Ważne! Kolejni artyści wycofują się z festiwalu w Opolu! Szpak, Cerekwicka… kto jeszcze?

Okazuje się, że z Opola zrezygnował też Andrzej Piaseczny! Piasek, podobnie jak Rodowicz, miał świętować podczas festiwalu jubileusz pracy artystycznej – 25 lat na scenie. Jak poinformował jednak na swoim fanpage’u na Facebooku, koncert się nie odbędzie:

“Ci z Was, którzy towarzyszą mojej artystycznej drodze od wielu lat, wiedzą jak ogromnie cieszyłem się na świętowanie z Wami Jubileuszu 25 lecia. Na dzielenie się radością z muzyki w miejscu do tego idealnym, tam gdzie rodziły się największe talenty i gdzie składano hołd pamięci artystów, którzy przemijają pozostawiając w nas najpiękniejsze dźwięki.
W Opolu, prawdziwej stolicy piosenki. W Opolu, gdzie artyści zawsze stali ponad podziałami.

Do ostatniej chwili miałem nadzieję na to, że tak właśnie się stanie że i tym razem muzyką uda nam się przezwyciężyć tak głęboki podział w naszej Ojczyźnie.
Pozwólcie proszę, że dalej będę nosił w sobie tę naiwność, która jest jak mi się wydaję częścią każdej wrażliwej natury. Nie mogę jednak pozostać głuchy, na to co dzieje się wokół tegorocznej edycji festiwalu i wiem, że wielu moich Przyjaciół oczekuje ode mnie gestu solidarności, gestu przyzwoitego człowieka, którym zawsze byłem i będę.

Podjąłem zatem decyzję o wycofaniu swojego udziału z 54 KFPP w Opolu. Proszę wszystkich którzy cieszyli się wraz ze mną na mój pierwszy, opolski recital o zrozumienie i wsparcie.
Do zobaczenia na koncertach.

Wszystkiego dobrego Przyjaciele!” – napisał Andrzej.

Tak gorąco wokół opolskiego festiwalu jeszcze nie było! Czy ktoś w ogóle wystąpi?

Zobacz też: Z ostatniej chwili: Maryla Rodowicz ZREZYGNOWAŁA z festiwalu w Opolu! “To jedyne wyjście w tej sytuacji”


Nie ma więcej wpisów