345iWJ6FoAk

W mediach ostatnimi dniami, aż huczy od tematu selekcji przez władze TVP gwiazd, które mogą wystąpić na kultowym festiwalu w Opolu. W dyskusji nad festiwalem wziął również udział znany kucharz i krytyk kulinarny Robert Makłowicz.

 

Przypomnijmy, że Makłowicz został przez nowego prezesa TVP, czyli Jacka Kurskiego odsunięty od dalszej realizacji swojego programu kulinarnego – podstawą był sprzeciw Roberta wobec wykorzystywania jego wizerunku w promocji stacji bez jego zgody.

Polecamy – TYLKO U NAS! Gwiazdy komentują konflikt o Opole – Łuszczykiewicz, Zapendowska, Panasewicz i inni! “Pan prezes…”

Sytuacja z masowym sprzeciwem wobec festiwalu rozpoczęła się przez wykluczenie z listy zaproszonych gwiazd Kayah. Wstawiła się za Nią Kasia Nosowska a potem potoczyła się lawina kolejnych rezygnacji tj, Szpak, Cerekwicka, Piasek, a nawet ostatnio Konferansjer.
Podczas festiwalu swój wielki jubileusz miała mieć Maryla Rodowicz, jednak niestety zmarła jej mama (współczujemy), co pozwoliło jej wycofać się z klasą jeszcze przed kolejnymi deklaracjami gwiazd.

Polecamy – Ważne! Kolejni artyści wycofują się z festiwalu w Opolu! Szpak, Cerekwicka… kto jeszcze?

Wygląda na to, że nic już teraz nie powstrzyma “tsunami” zaangażowania gwiazd w deklaracje nie wystąpienia w Opolu jako wyraz sprzeciwu wobec polityki rządu PiS oraz mianowanego przez Nich prezesa TVP.

Podczas wywiadu zrealizowanego na Festiwalu Wódki i Zakąsek udało nam się zapytać Roberta Makłowicza kto teraz jego zdaniem zaśpiewa w Opolu:

Szczerze mówiąc nie śledzę losów Festiwalu w Opolu, bo już też od dawna tego festiwalu nie oglądam. Doszły mnie jakieś słuchy jakoby nie zgodzono się na występ Kayah, gdyż politycznie ona nie pasowała organizatorom – nie wiem, czy to jest prawda.
Czy Jacek Kurski będzie tam śpiewał?
No jeśli potrafi to fantastycznie! –
powiedział podczas wywiadu dla portalu przeAmbitni.pl Robert Makłowicz.

Zobacz również –  Andrzej Piaseczny też odwołuje swój opolski jubileusz! Czy festiwal się odbędzie?

fot. screen z YouTube.

Bądź na bieżąco z informacjami o Gwiazdach – polub Nas na Facebook’u.


Nie ma więcej wpisów