W naszej pamięci Zbigniew Wodecki pozostanie nie tylko jako wybitny kompozytor i muzyk, ale także autor wspaniałych życiowych sentencji. 

Polecamy: PIĘKNE I WZRUSZAJĄCE – TAKIE BYŁY DUETY ZBIGNIEWA WODECKIEGO

Był przyjacielem wszystkich. Osobą, która zawsze stała z daleka od wszelkiego rodzaju intryg. Nigdy nie przestał wierzyć w młodych artystów, z którymi chętnie współpracował. Ludzie chcieli go ciągle nie tylko oglądać, ale również słuchać. Jego wzruszające wywiady, w których mówił o dzieciństwie, muzyce i życiu, na lata zapadną w pamięci milionów Polaków.

Co robić? Uświadomić sobie, że jutra może już nie będzie.Nauczyć się żyć chwilą, która jest. To znaczy przyjąć, że wszystko to, co było, to było, ale już tego nie ma, a to co będzie, tak naprawdę nie musi się zdarzyć. A więc bawić się tak, jakby to był ostatni dzień naszego życia. Taka postawa dotyczy zresztą nie tylko zabawy. To ideał życia w ogóle – mówił Zbigniew Wodecki w wywiadzie dla Zwierciadła w 2008 roku. 

Poza tym jestem wybitnie skromnym człowiekiem. Ale wiesz, ile utalentowanych osób nie miało fartu?! A kariery robią ci, którzy wciskają kit. Moi rodzice byli gościnni. Przychodziło do nas mnóstwo muzyków, razem grali i śpiewali. Więc miałem szczęście uczyć się od mistrzów. Jeśli coś nie wypadło dobrze, nie było naigrawania się, tylko dyskretna uwaga. Nauczyłem się przy tym jeszcze jednego: w moim domu gościowi włos z głowy spaść nie może – źródło: Gala

Wszystko, co wygląda łatwo i pięknie, jest trudne. Ale w odniesieniu do tańca można mi wmówić wszystko. Staram się oceniać uczestników pod względem wrażenia estetycznego, jakie wywierają – źródło: Gala. 

Rozpoczęcie nauki w szkole muzycznej wymaga nie tylko talentu, ale i odrzucenia wszelkich innych aktywności. Złamiesz rękę na nartach? Po karierze. Wybijesz zęby, a grasz na instrumencie dętym? Zapomnij – źródło: Gazeta.pl 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: GWIAZDY ZE SMUTKIEM ŻEGNAJĄ ZBIGNIEWA WODECKIEGO

Bądź na bieżąco z show-biznesem – polub nas na Facebooku!


Nie ma więcej wpisów