Nagrody miesięcznika Zwierciadło zostały rozdane po raz dwudziesty drugi. Kto znalazł się w tym zacnym gronie?

Wczoraj po raz dwudziesty drugi zostały wręczone nagrody Kryształowe Zwierciadła. Pasja, poświęcenie, wrażliwość, pozytywna energia. To cechy, które najczęściej powtarzały się przy prezentowaniu sylwetek pięciu laureatów, którzy dołączyli do grona liczącego blisko 100 osób ze świata nauki, kultury, sztuki oraz zaangażowania społecznego. A są nimi: Maja Ostaszewska, Maria Sadowska, Anna Alboth, prof. Adam Maciejewski i Tomasz Stańko.

Jedną z nagrodzonych osób była Maja Ostaszewska, która odebrał nagrodę z rąk Janusza Gajosa. Maja nie kryła wzruszenia:

Dziękuję redakcji Zwierciadła za nagrodę i przede wszystkim za to, że swoje czytelniczki traktuje serio. To cenne w dzisiejszych czasach wyraźnego kryzysu wartości. Ważne jest żebyśmy nazywali rzeczy po imieniu i nie bali się mówić co jest w porządku a co nie. Pamiętajmy, że zawsze możliwy jest dialog. Świat jest piękny a różnorodność może nas wzbogacić.

Ceremonię wręczenia Kryształowych Zwierciadeł, która odbywała się w warszawskich ogrodach Królikarni poprowadziła Grażyna Torbicka. W uroczysty nastrój wprowadziła zaproszonych gości orkiestra kameralna Młodej Polskiej Filharmonii pod batutą Adama Klocka. Młoda Polska Filharmonia, jedyna w Polsce młodzieżowa orkiestra dotowana z prywatnych funduszy, złożona z najbardziej uzdolnionych uczniów szkół muzycznych oraz studentów uczelni muzycznych. Wieczór uświetnił koncert Moniki Brodki.

Jak co roku w uroczystości uczestniczyło grono wybitnych gości. Wśród nich m.in. Janusz Gajos, Szymon Majewski, Dorota Miśkiewicz, Weronika Rosati, Jerzy Iwaszkiewicz, Janusz Głowacki, Rafał Królikowski, Marta Lipińska, Katarzyna Zawadzka, Edyta Olszówka, Paweł Deląg, Omenaa Mensah, Monika Mrozowska, Odeta Moro, Grażyna Kulczyk, Katarzyna Bonda, Beata Tadla i Jarosław Kret.

Gala Kryształowych Zwierciadeł, 05.06.2017 Warszawa, Królikarnia

Obraz 1 z 8

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: www.sportografia.pl


Nie ma więcej wpisów