YyUiWkaJHAc

Ewa Zakrzewska opowiada o zaburzeniach odżywiania i własnych doświadczeniach z chorobą. 

HOT NEWS: Julia Wróblewska: „Dzięki cioci jestem tutaj, gdzie jestem.”

Bulimia i anoreksja to choroby, które dotykają coraz więcej kobiet na całym świecie. Ewa Zakrzewska – stylistka i modelka plus size podczas konferencji #Supermodelka Plus Size wypowiedziała się na temat zaburzeń odżywiania i problemów, które dotknęły ją w przeszłości. 

„Czy bulimia i anoreksja to wstyd?

Nie! To jest problem, który się rozwiązuje. To są problemy, z którymi spotyka się miliony kobiet i mężczyzn na całym świecie. Niestety jest to często przemilczane. (…) Kiedyś myślałam, że to jest temat nie do poruszania, gdyż jest to naprawdę bolesne. Bolesne to było dla mnie, ale postanowiłam o tym głośno mówić, by pomóc innym dziewczynom, które często nie wiedzą, że mają problem. Ja przez wiele lat nie wiedziałam, że mam jakikolwiek problem. Myślałam, że po prostu jestem za duża. Wpadłam w zaburzenia odżywiania, z których naprawdę ciężko wyjść. Dlatego trzeba o tym mówić! Wiele dziewczyn, które zgłosiło się do naszego programu przez hejt, który w życiu spotkało popadało w te zaburzenia… (…) My będziemy tłumaczyć, że nie jest to rzecz wstydliwa. To jest rzecz do wypracowania z psychologami i o tym trzeba mówić.”

Wiele osób chorujących na anoreksję i bulimię zastanawia się, jak wyglądają pierwsze kroki do wyjścia z choroby. Modelka tłumaczy: 

„Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że ten problem jest. Do mnie to nie docierało. Myślałam, że nie jestem w stanie dojść do zdrowej sylwetki, nie mogę walczyć ze swoimi kilogramami w inny sposób niż naprzemienne głodówki z wymiotami, miałam kompulsywne napady. (…) Gdybym wiedziała, że problem jest tak mocny na pewno udałabym się do psychologa, ale ja nie chciałam w to uwierzyć. Myślałam, że problemem jestem ja, że to wszystko jest przeze mnie. (…) Nie wiedziałam, że jest inna droga, że są zbilansowane diety. Ja sobie szukałam wszystkiego „na skróty”. Nie ma dróg „na skróty”, drogi „na skróty” właśnie powodują takie problemy.”

Miejmy nadzieję, że słowa modelki plus size pomogą bulimikom i anorektykom uporać się z chorobą.

POLECAMY: Felicjańska krytykuje TVP: “Oni manipulują! Tworzą wizję świata, który dla nich jest słuszny”

 


Nie ma więcej wpisów