Gwiazdy na zakończeniu Suspense Film Festiwal w Kołobrzegu!

Jak co roku widzowie mogli obejrzeć na Suspense Film Festival w Kołobrzegu kilkadziesiąt  filmów gatunkowych z różnych stron Europy w sekcjach konkursowych i plenerowych projekcjach, które w tym roku zaprezentowało kołobrzeskiej publiczności Kino Świat. Przyznano honorowe nagrody aktorskie – Ikona Polskiego Kina dla Magdaleny Zawadzkiej i Piotra Fronczewskiego oraz Ikona Światowego Kina dla Franco Nero. Kołobrzeską Nagrodę Filmową „Latarnik” wręczaną reżyserowi, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie, a jednocześnie lubiane przez publiczność filmy otrzymali Janusz Majewski i Abel Ferrara.

Na festiwalu pojawiło się sporo gwiazd wśród nich: Ewa Błaszczyk, Małgorzata Foremniak, Leszek Stanek, Agnieszka Rylik, Tomasz Raczek, Stan Borys, Robert Biedroń, Piotr Gąsowski, Piotr Fronczewski czy Bartłomiej Topa.

W Konkursie Głównym na Najlepszy Europejski Film Sensacyjny „Suspense Film Competition” – nagrodę Golden Seahorse oraz sto tysięcy złotych od Miasta na kolejny film realizowany chociaż w części w Kołobrzegu otrzymał reżyser belgijskiego filmu „Dode Hoek” (ang.” Blind spot”) – Nabil Ben Yadir .

W Konkursie debiutów sensacyjnych i drugich filmów „Eye on Films Competition” nagrodę Green Seahorse i sto tysięcy złotych w postaci usług postprodukcyjnych przy kolejnym filmie ufundowanych przez Centrum Technologii Audiowizualnych z Wrocławia otrzymał Mariusz Gawryś za film „ Sługi boże”.

Nagrodzono też filmy młodych twórców filmowych: I nagrodę –otrzymał film „ Powrót” w reż. Damiana Kocura studenta WRi TV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a II nagrodę film „ Perfect Killing  reż. Antonio Eduardo Galdamez Munoz i Julian Kernbach z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej ,Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Nagrody wręczono na uroczystej gali kończącej Festiwal; uświetnił ją recital Ewy Błaszczyk adresowany zarówno do wielbicieli gatunku, jak i do wszystkich osób otwartych na muzykę pełną emocji, wrażliwych na niezwykłość świata z jego jasnymi i ciemnymi barwami.

Abel Ferrara Fot. M. Iwanicka, V-Film

 


Nie ma więcej wpisów