Śledź nas

news

Collegium Humanum z nową siedzibą w Warszawie – robot z tytułem profesorskim. Sensacja na uczelni

Opublikowano

w dniu

26 października br. odbyła się Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2023/24, która miała miejsce w nowej siedzibie uczelni w Warszawie.

Inauguracja Roku to zawsze ważne wydarzenie w życiu uczelni. Tegoroczna uroczystość była o tyle ważniejsza, że po raz pierwszy działa się na terenie kampusu Collegium Humanum.

Wydarzenie połączone było z wręczeniem odznaczeń państwowych i okolicznościowych, Medalu Sukcesu Collegium Humanum, tytułu profesora honoris causa, statuetki Civis Academicus Honorificum, powołaniem nowych członków konwentu, wykładem inauguracyjnym oraz immatrykulacją studentów I roku i koncertem.

Inaugurację swoją obecnością uświetnili liczni goście, m.in. JE Gerhard kard. Müller – Prefekt Emeritus Kongregacji ds. Wiary i Nauki, JE Kazimierz kard. Nycz – Arcybiskup Metropolita Warszawski, prof. Vaclav Klaus, dr h.c. – Prezydent Republiki Czeskiej (2003-2013), Rafał Brzoska – Prezes i Założyciel Grupy InPost, Mika Experimental CEO, Irena Santor, prof. Krzysztof Cugowski, prof. dr hab. Gertruda Uścińska – Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, prof. h.c. Ryszard Czarnecki, dr h.c. – Deputowany do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Konwentu Collegium Humanum, JM ks. Mateusz Gawarski – Rektor Kościoła Akademickiego Św. Anny, JE ks. bp dr Andrzej Gontarek Zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego w RP, Filip Chajzer, Sławomir Adamiec – Dyrektor Generalny MEiN, Wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek, Marcin Michnicki Prezes Moliera 2, Adam Suchenek z Philips Morris.

„Dzisiaj utwierdziłem się w tym, że Collegium Humanum, mimo rozpoczęcia szóstego roku akademickiego, dalej jest start-upem. Pełnym dynamiczneg i inowacyjnego rozwoju. To, że dzisiaj otwieramy rok w pierwszym w pełni naszym kampusie, to zasługa studentek i studentów. Bardzo Wam za to dziękuję.” – mówił w swoim przemówieniu JM prof. dr hab. Paweł Czarnecki, MBA, dr h.c., Konsul Honorowy Republiki Uzbekistanu.

JE Kazimierz kard. Nycz poświęcił i dokonał uroczystego aktu błogosławieństwa nowa siedzibę.

Dyrektor Generalny Ministerstwa Edukacji i Nauki Sławomir Adamiec wręczył z upoważnienia Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy oraz Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka odznaczenia państwowe:

– złoty medal za długoletnią służbę otrzymał prof. CH dr hab. Mieczysław Dudek,

– srebrny medal za długoletnią służbę otrzymał JM prof. dr hab. Paweł Czarnecki, MBA, dr h.c., Konsul Honorowy Republiki Uzbekistanu

– brązowy medal za długoletnią służbę otrzymał mgr Michał Głaczyński

– Medalem Komisji Edukacji Narodowej zostali uhonorowani: dr Patrycja Sroka-Oborska i mgr Marcin Kwiatkowski

JM Rektor otrzymał również Złoty Medal „Zasłużony dla Nauki Polskiej Sapientia et Veritas”.

Podczas wydarzenia doszło do pierwszego w historii bezprecedensowego akademickiego wydarzenia o randze światowej – JM Rektor dokonał aktu wręczenia tytułu i godności Profesora Honorowego Collegium Humanum humanoidalnemu robotowi Mika, która jest CEO firmy Dictador. Tytuł profesora honorowego został przyznany za transformacje globalnej marki inwestycyjnych rumów Dictador do świata aktywów cyfrowych. Mika w swoim przemówieniu, która wygłosiła w języku polskim powiedziała: „Moja obecność na tej scenie jest czysto symboliczna, w rzeczywistości nadanie mi tytułu profesora honoris causa to ukłon wobec wielkości ludzkiego umysłu, w którym wrodziła się idea sztucznej inteligencji.”

Stałym punktem naszych uroczystości jest wręczenie Złotego Medalu Sukcesu Collegium Humanum, będącym najwyższym wyróżnieniem od naszej społeczności akademickiej. Za wybitną działalność społeczną, biznesową oraz menedżerską medal otrzymał Członek Rady Programowej Pracodawców RP, Senator VI i VII kadencji, założyciel i prezydent Mizyak Investment Fund Ltd Tomasz Misiak.

Wybitna osobowość, przyjaciel naszej uczelni prof. h.c., dr hab., dr h.c. Prezydent Republiki Czeskiej w latach 2003-2013 Vaclav Klaus został uhonorowany tytułem Civis Academicus Honorificum w dowód szacunku i wdzięczności dla naszej uczelni i za wspieranie relacji między Polską a Czechami.

JM Rektor powołał również nowych członków Konwentu – Rady Konsultacyjnej Biznesu Collegium Humanum: JE Gerharda kard. Müllera na Honorowego Członka Konwentu Rady Konsultacyjnej Biznesu, dr h.c. Irenę Santor oraz prof. Krzysztofa Cugowskiej do Rady Naukowo-Programowej Instytutu Mediów i Dziennikarstwa oraz dr h.c. Ireny Santor. 

Następnie JM Rektor prof. dr hab. Paweł Czarnecki oraz JM prof. Anna Banaszewska Rektor Akademii Medycznej Humanum (daw. Wyższa Szkoła Rehabilitacji) dokonali uroczystej immatrykulacji studentów I roku.

Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu Grupy InPost Rafał Brzoska wygłosił wykład inauguracyjny pt.: Edukacja i nowe technologie – droga do sukcesu. Życzył studentom by kroczyli przez życie nie tracąc entuzjazmu, nie przejmowali się porażkami i wyciagali z nich wniosku, bo tylko wtedy zobaczą czym jest i jak smakuje prawdziwy sukces.

Niespodziankę dla JE kard. Nycza, JE kard. Müllera, Ireny Santor oraz prof. Vaclava Klausa przygotował Prezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek. Wręczył im okolicznościowe znaczki pocztowe przygotowane przez sztuczną inteligencje z ich wizerunkami.

Piotr Podgórski – Członek Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl wręczył na ręce JM Rektora nagrodę dla Collegium Humanum Diament Polskiej Edukacji 2023

Nowych studentów w swoim wystąpieniu powitał Sebastian Krauz – Przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego.

Uroczystość zakończył koncert zespołu Tre Voci, wykonali takie utwory jak We Are The Champions czy You Rise Me Up.

Całej Inauguracji akompaniował Chór Archikatedry Warszawskiej pod batutą Dariusza Zimncikiego.

przeambitni

news

Sprawdź! Kto wystąpi podczas tegorocznej edycji Sunrise 2024?

Opublikowano

w dniu

przez

Sunrise Festival 2024, jedno z najważniejszych wydarzeń muzyki elektronicznej w Polsce, zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna edycja odbędzie się tradycyjnie w Podczelu, nad pięknym polskim wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Festiwal, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca, zapowiada się na niezapomniane muzyczne doświadczenie.

Line-up Pełen Gwiazd

Sunrise Festival 2024 przyciąga fanów z całego świata dzięki imponującemu line-upowi, który obejmuje zarówno legendy muzyki elektronicznej, jak i wschodzące gwiazdy. Organizatorzy zapowiedzieli występy takich gigantów jak:

Boris Brejcha – niemiecki twórca gatunku high-tech minimal, zyskał ogromną popularność dzięki swojemu unikalnemu brzmieniu i charakterystycznym maskom, które nosi podczas występów. Jego sety to prawdziwa podróż przez różnorodne dźwięki i rytmy, które wciągają słuchaczy od pierwszych chwil.

Armin van Buuren – holender jeden z najważniejszych DJ-ów i producentów muzyki trance, znany jest z niezwykle energetycznych setów, które porywają publiczność na całym świecie. Jego muzyka łączy emocjonalne melodie z potężnymi bitami, tworząc niezapomniane doświadczenia na festiwalach.

Aly & Fila (Egipt) – specjalizują się w muzyce trance, tworząc utwory pełne emocji i euforycznych melodii. Znani z niezwykle emocjonalnych setów, często współpracują z wokalistami, tworząc wyjątkowe doświadczenia muzyczne.

Lilly Palmer to utalentowana DJ-ka i producentka muzyki techno z Niemiec, która zdobyła uznanie na międzynarodowej scenie muzycznej dzięki swoim energetycznym i mrocznym setom. Jej unikalne brzmienie łączy głębokie basy, hipnotyzujące melodie i dynamiczne rytmy, tworząc niezapomniane muzyczne doświadczenia.

Sunrise Festival 2024 zapowiada się na wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnie miłośników muzyki elektronicznej z całego świata. Znakomity line-up, liczne atrakcje i wspaniała atmosfera Kołobrzegu sprawią, że każdy uczestnik przeżyje niezapomniane chwile. Przygotujcie się na trzy dni pełne muzyki, tańca i pozytywnych emocji!

Szczegółowy Line up dostępny jest na oficjalnej stronie Sunrise.

Kontynuuj czytanie

news

Małgorzata Rozenek TWARDO o posłach PSL i adopcji DZIECI przez GEJÓW i LESBIJKI!

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Katarzyna Dowbor odpowiada hejterom: “ZA STARA” do “Pytania na Śniadanie” TVP?

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Małgorzata Rozenek o maturze syna oraz odejściu z Dzień Dobry TVN

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością