Dziś pod Sejmem miała miejsce manifestacja “Odzyskać Wybór”  przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji. W ramach wspólnoty kobiet, które walczą o wolność wyboru i możliwości stanowienia o swoim ciele, powstała akcja pod hasłem  ‪#‎popieramdziewuchy, która zjednoczyła przedstawicieli różnych branż min. aktorów, piosenkarek, dziennikarzy czy modelek.

Zdjęcia z kartkami z tymże hasłem zamieścili w internecie min. Agnieszka Holland, Agata Kulesza, Filip Bobek, Natalia Klimas,  Anja RubikMaja Ostaszewska, Marcin Perchuć, Olga Frycz, Monika Brodka, Natalia Przybysz, Mela Koteluk, Magda Cielecka, Maffashion czy Renata Kaczoruk.

Polecamy: Kuba Wojewódzki apeluje: Kościół i PiS – Odpier..lcie się od Kobiet!

Wśród protestujących pod Sejmem była wspomniana Maja Ostaszewska.  Na swoim Facebooku  zamieściła dwa zdjęcia z dzisiejszej manifestacji a także krótki komunikat skierowany do internautów i rządu.

Tysiące ludzi demonstrowało dziś za odzyskaniem prawa kobiet do decydowania o sobie. Demonstrowało przeciwko terrorowi wobec kobiet. Jeśli decydujemy się na dziecko, chcemy świadomego macierzyństwa z dostępem do badań prenatalnych. Jesteśmy wolne, chcemy stanowić o sobie. Niech rząd, jeśli tak bardzo troszczy się o dzietność w Polsce, zajmie się programem edukacji seksualnej i refundacją in vitro.

kuba kuba


Nie ma więcej wpisów