Śledź nas

news

Rusza “Akademia Pana Kleksa” z Tomaszem Kotem i Antoniną Litwiniak w rolach głównych

Opublikowano

w dniu

Akademia Pana Kleksa

Nowa adaptacja kultowej bajki “Akademia Pana Kleksa” już wzbudza ogromne emocje!

31 maja w Warszawie odbyła się konferencja prasowa filmu „Akademia Pana Kleksa”, który jest oparty na kultowej bajce Jana Brzechwy. W rolę tytułową Ambrożego Kleksa wcieli się Tomasz Kot, natomiast w filmie zabraknie Adasia Niezgódki, którego zastąpi Ada – w tej roli Antonina Litwiniak. Kot mówił podczas konferencji:

To ogromne wyzwanie, a jak człowiek się mierzy z wyzwaniem, to wie, że żyje. To dla mnie również olbrzymi zaszczyt, ponieważ w mojej świadomości Piotr Fronczewski jest absolutnie najfantastyczniejszym Kleksem, więc czuję także presję. Sam fakt, że mogę wejść na plan, realizować ten film, taki pomnik z naszego dzieciństwa to niezwykłe przeżycie, ponieważ w naszych głowach ma on ogromny ładunek emocjonalny, zwłaszcza w moim pokoleniu

HOT NEWS- Gwiazdy na pokazie nowej kolekcji biżuterii Ani Wendzikowskiej dla popularnej marki

Zarówno bajka jak i film z lat 80. mają tłumy wiernych wielbicieli, więc decyzja twórców o uwspółcześnieniu bajki poprzez wprowadzenie postaci Ady jest bardzo odważna. Zmiana bohatera już wzbudza wiele emocji, a zdjęcia do filmu nawet nie ruszyły! Filmowa Ada, Antonina Litwiniak dodała:

Czuję wszystkie emocje na raz, przede wszystkim podekscytowanie, bo aktorstwo od zawsze było moim marzeniem. Więc to, co teraz robię i sposób w jaki tworzymy ten projekt jest jego spełnieniem

Twórcy podkreślają, że ważnym elementem filmu jest aspekt edukacyjny. Akademia Pana Kleksa będzie szkołą międzynarodową, w której uczyć się będą dzieci z całego świata. Reżyser i producent filmu, Maciej Kawulski zaznaczył:

Robimy film dla dzieci, nie namawiamy szkół, żeby chodziły do kin, bo to jest lektura. Chcemy, żeby oglądały go dwa trzy razy, bo to świetna rozrywka. Aspekt edukacyjny, który proponujemy jest tak samo nowoczesny i nowatorski jak cała ta produkcja

Na konferencji prasowej pojawiła się również  Omenaa Mensah, reprezentująca partnerów dobroczynnych filmu Omenaa Foundation oraz Rafał Brzoska Foundation, która także podkreślała walory edukacyjne „Akademii Pana Kleksa” i związanych z nią projektów. 

Akademia Pana Kleksa to szkoła marzeń dla każdego młodego człowieka. Jest charyzmatyczny, mądry nauczyciel, który stawia na rozwój i wyobraźnię. Jego szkoła pokazuje możliwości, wspiera, nie ocenia, uczy tolerancji. Nie wyklucza. To są wartości, które są mi bardzo bliskie, i którymi kieruję się prowadząc swoją fundację, dlatego z radością weszliśmy we współpracę przy filmie. Planujemy specjalne programy, warsztaty i aktywności pod szyldem Akademii, zarówno dla mojej jak i męża fundacji – Rafał Brzoska Foundation, która właśnie rozpoczyna działalność i jest dedykowana utalentowanej młodzieży.

Głos zabrała również przedstawicielka firmy LEGO – partnera filmu, Beata Kucejko, dyrektor marketingu na Polskę, kraje bałtyckie i Ukrainę, która tak mówiła o przyszłej współpracy:

Mamy wyjątkową okazję, aby połączyć kultową historię z kultową marką. Obie zabierają nas w świat fantazji, zabawy i przygód, oraz zachęcają do rozwijania swoich umiejętności, pokazują siłę wyobraźni i kreatywności. W uwspółcześnionej adaptacji Pana Kleksa główną bohaterką będzie dziewczynka, co również naturalnie wpisuje się w działania komunikacyjne marki Lego, w których podkreślamy, że w wyborach dzieci ważne są ich pasje i potrzeby, a nie płeć. Zabawa klockami Lego jest uniwersalna, a satysfakcję z tworzenia i odkrywania pokładów własnej kreatywności mamy niezależnie od wieku. Współpraca przy produkcji Pana Kleksa umożliwi dotarcie do szerokiego grona odbiorców, gdzie razem z dziećmi pojawią się w kinie również rodzice, a nawet dziadkowie. Wszyscy jesteśmy niezmiernie ciekawi nowej ekranizacji przygód Pana Kleksa!

O tym jak niezwykłym projektem będzie film opowiadał również Grzegorz Pietraszewski – koproducent filmu, właściciel parku rozrywki Bajka Pana Kleksa.

Od otwarcia Bajki Pana Kleksa w Katowicach na co dzień doświadczam tego, jak uniwersalnym bohaterem jest Profesor Kleks i jego Akademia. Od lat każdemu powtarzam, że gdyby Jan Brzechwa urodził się w Londynie, a J.K. Rowling w Warszawie to dzisiaj dzieci na całym świecie mogłyby zachwycać się przygodami właśnie Ambrożego Kleksa, a nie Harry’ego Pottera. Ta powieść zdecydowanie za długo czeka na współczesną wersję kinową. Jestem przekonany, że tak długo i ciężko pracując nad nowym filmem stworzymy dzieło, które pokochają dzieci, bo to właśnie z myślą o nich robimy ten film.

Na konferencji prasowej obecny był również Piotr Fronczewski, który aż sześciokrotnie wcielał się w postać filmowego Pana Kleksa. Aktor symbolicznie przekazał pałeczkę swojemu następcy. Konferencję poprowadziła Dorota Wellman.

Czekacie na nowy film?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Shakira i Gerard Pique rozstali się!? Piłkarz miał zdradzić wokalistkę…

Fot. Materiały prasowe/ Dawid Żuchowicz

AW

news

Kamil Szymczak BAŁ się Artura Szpilki w “The 50” – nie uwierzycie jak go nawał po programie!

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

The 50. Manuela Michalak i Piotr „Gulczas” Gulczyński z Big Brother: Po co PSUĆ ludziom ŻYCIE?

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Wielki transfer Gabi Drzewieckiej do TVP! Tak wyglądał jej debiut na Fryderykach 2025 – zobacz galerię zdjęć i relację prosto z gali

Opublikowano

w dniu

przez

Tego nikt się nie spodziewał. Po latach związku z konkurencyjną stacją, Gabi Drzewiecka pojawiła się na ekranie Telewizji Polskiej. Jej pierwszy raz w TVP przypadł na wyjątkową okazję – galę Fryderyków 2025. Czy poradziła sobie z presją debiutu? Dowiedz się więcej i zobacz galerię zdjęć z dzisiejszej gali!

To był wieczór pełen niespodzianek, nie tylko muzycznych. Gala Fryderyków 2025 odbyła się w krakowskiej Tauron Arenie, a cała oprawa wydarzenia miała wyjątkowy charakter – nie tylko ze względu na artystów, ale i prowadzącą. Gabi Drzewiecka, która przez lata kojarzona była z TVN, zaliczyła swój pierwszy występ na antenie TVP. Jej transfer można śmiało nazwać transferem roku – zaskakującym i znaczącym.

Gabi Drzewiecka przez dekadę była ważną twarzą stacji TVN. Można było ją oglądać w roli reporterki w “Dzień Dobry TVN”, była uczestniczką programu “Azja Express”, a w 2019 roku poprowadziła “Big Brothera”. Niewiele osób jednak wiedziało, że zakulisowo od jakiegoś czasu rozważała zmianę zawodowego kursu. I właśnie podczas Fryderyków po raz pierwszy zobaczyliśmy ją w nowej roli – na antenie Telewizji Polskiej.

Jej wejście na scenę było poprzedzone symbolicznym otwarciem gali – występem Edyty Bartosiewicz, która zaśpiewała nieśmiertelny hit “Sen”. Chwilę później publiczność powitała Gabi Drzewiecka, która z wielką klasą przywitała gości i zapowiedziała kolejny występ – Krzysztofa Zalewskiego, jednego z gości muzycznych wieczoru.

To nie był jednak tylko wieczór emocji muzycznych – gala miała również charakter historyczny. Po kilku latach przerwy Fryderyki powróciły do TVP, zrywając tym samym z dotychczasową współpracą z TVN. Tę zmianę z dumą podkreślano już w pierwszych minutach wydarzenia. Na scenie padło też ważne przypomnienie – Kasia Nosowska ma na koncie aż 34 statuetki Fryderyków, co czyni ją absolutną rekordzistką.

POLECAMY: Gurłacz i Kaczorowska pod ostrzałem mediów. „Mam żonę, która to czyta, mam dzieci” – emocjonalny apel aktora

Jak wypadła Drzewiecka podczas Fryderyków?

Gabi Drzewiecka, choć była nową twarzą w Telewizji Polskiej, doskonale poradziła sobie z prowadzeniem wydarzenia. Nic dziwnego – ma przecież duże doświadczenie przy największych festiwalach muzycznych. W przeszłości prowadziła m.in. Top of The Top Sopot Festival, a także sylwestry organizowane przez TVN. Jej obycie sceniczne, luz i profesjonalizm sprawiły, że od razu zyskała sympatię widzów.

Wśród tegorocznych nominowanych znaleźli się m.in. Kaśka Sochacka, Margaret, Sara James, Tomasz Makowiecki, Daria ze Śląska, Wiktor Dyduła, Sobel oraz Piotr Rogucki. Muzyczne emocje, rywalizacja i występy na żywo sprawiły, że wieczór zapadnie w pamięć na długo – nie tylko ze względu na artystyczny poziom, ale również na medialny wydźwięk debiutu Drzewieckiej.

Jednym z najbardziej poruszających momentów wieczoru było wręczenie statuetki w prestiżowej kategorii Artysta Roku. Ceremonia ta zamknęła galę, a nagrodę wręczyli wspólnie prezydent Krakowa oraz legenda polskiej sceny – Edyta Bartosiewicz. Statuetka trafiła w ręce Krzysztofa Zalewskiego, który nie krył wzruszenia.

Jezus Maria, dziękuję. Byłem przekonany, że Kaśka Sochacka dostanie Fryderyka – wyznał zdziwiony prosto ze sceny, rozbawiając publiczność.

Nieco wcześniej, zanim emocje sięgnęły zenitu, na scenie pojawiła się Kasia Nosowska, by ogłosić wyjątkową decyzję Akademii Fonograficznej – Złoty Fryderyk w tym roku trafi do Beaty Kozidrak, która niestety nie mogła pojawić się osobiście na gali. Nosowska, w swoim charakterystycznym, poruszającym stylu, skierowała do niej pełne ciepła i uznania słowa, podkreślając jej ogromny wpływ na polską muzykę i ponadczasową charyzmę.

Mam ogromny zaszczyt wręczyć nagrodę Beacie Kozidrak i właściwie mogłabym na tym zaprzestać, bo to jest jedna z nielicznych artystek, które są i wydaje mi się, że nie ma tutaj, ani przed telewizorami, ani jednej osoby, która nie miałaby jakiegoś wspomnienia z którymś z jej utworów. To jest kobieta, która opowiada siebie poprzez słowo, muzykę, strój, a czasami nawet poprzez taniec i nikogo nie pyta o zgodę, o pozwolenie – wyznała Nosowska.

W poruszającym wystąpieniu nie tylko podkreśliła zasługi Beaty dla polskiej sceny muzycznej, ale też z ogromnym szacunkiem odniosła się do jej postawy życiowej, odwagi i siły.

Beata jest osoba, która z kopniaka traktuje bramę, która zamyka zagrodę przeznaczoną dla kobiet dojrzałych i pokazuje nam, że nie musimy się starzeć godnie na marginesie, tylko możemy po prostu starzeć się godnie na parkiecie – dodała.

Tuż po przemówieniu Kasi Nosowskiej na ekranie wyświetlono poruszające nagranie, które zaskoczyło i wzruszyło publiczność. Kamera przeniosła widzów do Lublina, gdzie Nosowska osobiście wręczyła Złotego Fryderyka Beacie Kozidrak. To intymne i pełne emocji spotkanie pokazano w formie materiału wideo – wyjątkowego nie tylko ze względu na sam moment, ale również dlatego, że był to pierwszy od dawna publiczny występ Kozidrak, która ostatnio unikała mediów. Wzruszona artystka odebrała statuetkę w swoim rodzinnym mieście, a cały materiał został nagrodzony gromkimi brawami przez widzów zgromadzonych w krakowskiej Tauron Arenie.

Bardzo chciałam osobiście odebrać tę wspaniałą nagrodę, ale lekarze postanowili inaczej, biorą pod uwagę mój bezpieczny powrót do zdrowia. Dziękuję zatem wszystkim, którzy zadecydowali o przyznaniu Złotego Fryderyka właśnie mi – powiedziała w nagraniu.

Po serdecznych podziękowaniach skierowanych do fanów, bliskich, przyjaciół i całej ekipy, która towarzyszy jej od lat, Beata Kozidrak zaskoczyła wszystkich zapowiedzią muzycznych planów. Jak podkreśliła, to dopiero początek tego, co dla niej i jej publiczności nadchodzi. Już 29 listopada artystka wystąpi z wyjątkowym koncertem w łódzkiej Atlas Arenie, obiecując nowe brzmienia, świeżą energię i wielkie emocje. To symboliczny powrót na wielką scenę – i jasny sygnał, że Beata nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Oto zwycięzcy Fryderyków!

  • Artysta Roku: Krzysztof Zalewski
  • Złoty Fryderyk: Beata Kozidrak
  • Singiel Roku Pop: Kaśka Sochacka – “Szum”
  • Singiel Roku Hip Hop: Quebonafide – “Futurama 3”
  • Singiel Roku Pop Alternatywny: Zalewski – “Zgłowy”
  • Fonograficzny Debiut Roku: Wiktor Waligóra
  • Album Roku Pop: Kaśka Sochacka – “Ta druga”
  • Album Roku Hip Hop: O.S.T.R. – “XX”
  • Album Roku Rock & Blues: Zalewski – “Zgłowy”
  • Album Roku Metal: Behemoth – “XXX Years Ov Blasphemy”
  • Album Roku Muzyka Ilustracyjna: Andrzej “Webber” Mikosz – 1989 (Musical)
  • Album Roku Muzyka Korzeni: Kapela ze Wsi Warszawa & Bassałyki – “Sploty”
  • Album Roku Muzyka Alternatywna: Brodka – “Wawa”
  • Album Roku Pop Alternatywny: Daria ze Śląska – “Na południu bez zmian”

Zobacz, jak wyglądał ten wyjątkowy wieczór oczami naszych fotoreporterów! Stylizacje gwiazd, momenty ze sceny i kulisy debiutu Gabi Drzewieckiej w TVP – galerię zdjęć z gali Fryderyki 2025 znajdziesz poniżej. Nie przegap ani jednego kadru z tego niezapomnianego wydarzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sędzia Anna Maria Wesołowska powraca do telewizji – w “Halo tu Polsat” opowiedziała o nowym projekcie

Który występ i jaka kreacja podobała Wam się najbardziej? Napiszcie nam koniecznie na Facebooku!

Gabi Drzewiecka
Krzysztof Zalewski
Gabi Drzewiecka
Krzysztof Zalewski
Ania Rusowicz
Sara James
Natalia Szroeder
Wanda Kwietniewska
Marcin Wyrostek
Kacperczyk
Miłosz Skierski
Saszan
Kasia Lins
Edyta Bartosiewicz
Wiktor Dyduła
Madox
Wiktor Waligóra
Łukasz Drapała, Dariusz Kozakiewicz

 fot. Mieszko Piętka, Paweł Wrzecion/AKPA

SJ

Kontynuuj czytanie

news

Ola Filipek i Wojtek Kucina o słuchaczach RMF FM i braku Tomasz Barański: Czy WRÓCI do “Tańca z Gwiazdami”?

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością