Śledź nas
'

news

Gdzie logika Premiera? Poniedziałek oburzony

Poniedziałek krytykuje postępowania premiera względem Unii Europejskiej – poszło o klimat.

Jacek Poniedziałek, który zagrał w nowym filmie “Ja teraz kłamię”, na premierze podczas rozmowy z nami, opowiedział co uważa o bezmyślnych decyzjach premiera naszego kraju. Temat globalnego ocieplenia nie powinien być obojętny dla nikogo z nas, w końcu to chodzi o przyszłość, a jeśli będzie się postępować tak jak teraz, ta przyszłość może nie nastąpić. 

Popełniamy właściwie samobójstwo. Ja nie mam dzieci, ale Pan Premier ma dzieci i ciekawe czy on nie myśli o przyszłości swoich dzieci, o tym w jakim świecie one będą żyły, w jakim świecie będą mieszkać, jakim powietrzem oddychać, jaką wodę pić itd.

Polecamy – Oburzony Jacek Poniedziałek o słowach Rzecznika Praw Dziecka – to wina rządu?

Polska wetując deklarację klimatyczną Unii Europejskiej dotyczącą globalnego ocieplenia, można powiedzieć, że strzeliła sobie sama w kolano. Przez to, że ta strategia nie weszła w życie cała Europa na tym ucierpi. Po co są Polsce kopalnie, skoro i tak większą część węgla sprowadza się od politycznego wroga, jakim jest Rosja? Ludzi, którzy pracują w kopalniach można bez problemu przekwalifikować do innych zawodów, a kopalnie po prostu zamknąć. Przestanie się wtedy emitować do środowiska ogromną ilości groźnych substancji.

Oczywiście my mamy bardzo mały wpływ, my jako Polska sama w globalnej skali, na to zanieczyszczenie i na podgrzanie średniej temperatury. (…) A Unia Europejska jest odpowiedzialna za jakieś 10% ocieplenia klimatu. 

Ta sytuacja jaka obecnie powstała, nie jest korzystna dla nikogo. Jeśli chodzi o ekologie to jest to fatalne działanie. Tak samo z politycznego punktu widzenia, nie sprzyja nikomu. Jedynie działa się w tym momencie na korzyść Rosji, od której bierze się węgiel. 

Jeżeli jesteś zainteresowany resztą przemyśleń Jacka Poniedziałka na temat polityki i nie tylko, koniecznie zobacz nasze wideo w całości!

Zobacz także – Boczarska boi się o przyszłość syna- już zaczęła działać

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

#rested

Post udostępniony przez Jacek Poniedziałek (@jacekponiedzialek)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Teraz mówimy, że planetę trzeba ratować. Ale planeta skutecznie ratuje się sama. Powinniśmy raczej mówić, że chcemy ocalić klimat pozwalający na przeżycie człowieka. Jesteśmy w tej chwili na krawędzi – tak mówi włoski reporter Stefano Liberti, autor książki “Władcy jedzenia”, w wywiadzie z Olgą Wróbel, który opublikowaliśmy wczoraj (link znajdziecie w stories). Tak mówi też na naszych łamach wiele osób – publicyści, naukowczynie, aktywiści i aktywistki. Ten sam przekaz niesie w świat @extinctionrebellion i @extinctionrebellionpolska – to ich plakaty w formie nekrologów możecie w ostatnich dniach zobaczyć na ulicach Warszawy. Oby takie akcje budziły świadomość i mobilizowały do działania – przede wszystkim polityków i polityczki. Bo o tym, że większość z was już tę świadomość ma, nie wątpimy. #thereisnoplanetb #stopclimatechange #szóstewymieranie #extinctionrebellion #actnow #savetheplanet #zmianaklimatu #klimat #globalwarming #globalneocieplenie #climateaction #climateactionnow #climatecrisis #strajkdlaklimatu #wakeup #kryzysklimatyczny #climatechangeisreal #sixthmassextinction #sixthextinction #stefanoliberti #władcyjedzenia

Post udostępniony przez Krytyka Polityczna (@krytykapolityczna)

 

news

Maciej Stuhr został abstynentem – zamiast alkoholu wybrał inną używkę

stuhr
Maciej Stuhr wydał książkę, gdzie zdradził wiele!

Maciej Stuhr najczęściej nie ujawnia wiele na temat życia prywatnego, bardziej kojarzy się ze swoją aktywnym zaangażowaniem w problemy społeczne i sprawy polityczne. Jasno sprzeciwia się nietolerancji i homofobii oraz walczy o odpowiedzialną edukację seksualną w polskich szkołach. Teraz aktor wydał książkę pod tytułem “Stuhrmówka. A imię jego czterdzieści i cztery“, w której daje się poznać z innej strony!

HOT NEWS- Rozenek i Mensah wystąpią razem w sztuce!

Maciej uznał 44 urodziny jako symboliczną datę półmetku życia, podążając za wieszczem narodowym i jego symboliką tej liczby. W książce aktor wyjawił, że zdecydował się porzucić alkohol już rok temu. Niestety okazało się, że jedną używkę zastąpił drugą, jeszcze bardziej szkodliwą:

Zacząłem palić. Coś trzeba było wybrać. Doszedłem do tego, że szkoda życia na picie. Chciałbym przeżyć jeszcze bardziej świadomie drugą połowę. Nie odrealniać się niepotrzebne

Dodał również, że już swoje w życiu wypił:

Od dłuższego czasu czułem, że muszę coś z tym zrobić, że to zabiera za dużo moich myśli, kombinowania, samokontroli. Czy mogę jeszcze jeden kieliszek, czy już nie? Za dużo energii zacząłem na to wszystko tracić. Stwierdziłem, że kilkanaście lat spożywania alkoholu być może wystarczy. Swoje wypiłem, nabawiłem się tym

Co sądzicie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Roma Gąsiorowska pokazała zdjęcie z czasów szkolnych – nie poznacie jej

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Przywitałem jesień godnie, w jeziorze Lemańskim:) #jesien #lozanna #leman

A post shared by Maciej Stuhr (@maciej_stuhr) on

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Miłego dnia❤️ #tatatadzika #love

A post shared by Maciej Stuhr (@maciej_stuhr) on

stuhr

stuhr

 

Kontynuuj czytanie

news

Rozenek i Mensah wystąpią razem w sztuce!

mensah
Omenaa Mensah szykuje coś niezwykłego! Wszystko dla dobra dzieci!

Dziennikarka o egzotycznej urodzie, Omenaa Mensah jest córką Polki i Ghańczyka. Prezenterka czuje dużą potrzebę pomocy, dlatego skupiła się na wspomaganiu dzieci w Afryce. W 2014 założyła fundację, która rozpoczęła budowę szkoły w ojczyźnie jej ojca.  Ostatnio zaprosiła Małgosię Rozenek-Majdan, Milenę Sadowską, Macieja Zienia i Miss World Vanessę  Ponce de Leon do wspólnej sesji zdjęciowej, która wesprze działalność jej fundacji.

HOT NEWS- Roma Gąsiorowska pokazała zdjęcie z czasów szkolnych – nie poznacie jej

Oprócz tego Omenaa planuje wystawić spektakl o tolerancji, który specjalnie dla niej napisał Marcin Szczygielski. Koordynacją artystyczną zajął się sam Olaf Lubaszenko, reżyserem jest Ewa Kasprzyk, a na scenie mają pojawić się największe gwiazdy teatru! Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na budowę szkoły w Ghanie. 

O tyle jest to fajne, że jest to komedia. Ludzie mają pójść do teatru, mają się świetnie bawić, przy tym pomyśleć o tym, czy faktycznie realnie, nie są praktycznie do końca otwarci i tolerancyjni 

Premiera spektaklu jest zaplanowana na 23 stycznia przyszłego roku, później odbędzie się tournee po całej Polsce. Sztuka wyjedzie też zagranicę, wystawią ją w Londynie, Niemczech i Holandii! 

W spektaklu zagra Omenaa i Rozenek? Dziennikarka zdradza szczegóły w wywiadzie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- 81-letnia Jane Fonda aresztowana – mamy zdjęcia

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Thank you!❤️ @vanessaponcedeleon @m_rozenek @milena.sadowska

A post shared by Omenaa Mensah (@omenaamensah) on

omenaa

scena z: Małgorzata Rozenek-Majdan, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

rozenek

scena z: Małgorzata Rozenek-Majdan, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Małgorzata Rozenek-Majdan, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Małgorzata Rozenek, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

Kontynuuj czytanie

news

Światowa Doda ogłosiła nowe koncerty – sprawdź, gdzie zaśpiewa

Doda opublikowała daty najbliższych koncertów – sprawdź, gdzie zaśpiewa!

Dorota Rabczewska-Stępień – polska piosenkarka, która cały czas gra koncerty w całej Polsce, opublikowała daty najbliższych występów. Ostatnio Doda odpoczywała w Tunezji ze swoją przyjaciółką – teraz już wiemy do czego była ta regeneracja potrzebna! Piosenkarka poinformowała swoich fanów, gdzie zagra w listopadzie! Ten miesiąc dla Doroty będzie intensywny: 3 dni koncertów w UK! Londyn, Leicester, Leeds – cieszymy się, że Doda światowo rozwija swoją karierę.

Polecamy – Krupa obchodzi 2 rocznicę związku – zdradza, jak się poznali

Polacy, którzy będą w tym czasie w Anglii, albo mieszkają w tych miastach, a są fanami Dody bardzo ucieszyli się na wieść o koncertach. Sporo osób poinformowało artystkę, że przyjdą posłuchać jej na żywo, niektórzy też prosili, żeby Dorota przyjechała do ich miast:

Będę w Leeds

Widzimy się w Londynie

Dorota, a w Dublinie kiedy ?

Jak widać, Doda  spodziewa się sporej publiczności – czekamy na relacje z tych koncertów!

Zobacz również – Sysia i Miki z Loveisland uczą się nawzajem swoich pasji – zobacz urocze zdjęcia!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zapraszamy na koncerty w UK‼️bilety dostępne na moim instastory☄️LONDYN! ARE YOU READY???????

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Tylko do zdjęcia 😂nie znoszę gorącej wody🤫

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

Fot. Screen z Instagram i Filip Radwański/AKPA

Kontynuuj czytanie

news

Krupa obchodzi 2 rocznicę związku – zdradza, jak się poznali

Joanna Krupa i Douglas Nunes już 2 lata są razem – sprawdź, gdzie się poznali!

Joanna Krupa – polska modelka znana na całym świecie i prowadząca programu na TVN “Top Model”, opublikowała urocze zdjęcia z mężem Douglasem Nunes. Joasia jest bardzo szczęśliwa w tym związku, razem z mężem spodziewają się pierwszego dziecka – Asia jest już w zaawansowanej ciąży, co oznacza, że coraz bliżej do porodu. Wieczorem Joasia opublikowała serię zdjęć, na których zakochani się przytulają, całują, siedzą w towarzystwie piesków. Nie zabrakło też prywatnych, zabawnych selfie. Krupa do zdjęcia dołączyła opis, w którym zdradziła gdzie się poznali.

2 lata temu od dzisiaj, spotkaliśmy się w parku dla psów… życie nigdy nie jest perfekcyjne, ale nie wyobrażam sobie spędzać go z kimś innym.

Polecamy – Najsłodsze zdjęcia, jakie dziś zobaczysz: Siwiec pozuje z uroczą córeczką

Nikt z fanów Joanny zapewne nie spodziewał się, że przypadkowe spotkanie w parku może skończyć się ślubem i potomkiem. Fani w komentarzach wysyłają parze serduszka, gratulacje, a niektórzy pytają nawet o park:

Który to był park?

Już lubię twojego męża

Jesteście piękną parą. Gratulacje i najlepsze życzenia na przyszłość

Parze również życzymy wszystkiego co najlepsze: szczęścia i jeszcze więcej miłości!

Zobacz również – Roma Gąsiorowska pokazała zdjęcie z czasów szkolnych – nie poznacie jej

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

2 years today we met at the dog park…. life is never perfect but can’t imagine spending it with anyone else . Happy 2 years ❤️ @nunes451

Post udostępniony przez Joanna Krupa (@joannakrupa)


Fot. Screen z Instagram

Kontynuuj czytanie
Reklama Enter ad code here

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.