Śledź nas
'

news

Ich żegnaliśmy w 2019 roku – wspomnijmy jeszcze raz tych, którzy odeszli

rok 2019
2019 rok zebrał duże żniwo… 

1 listopada zmusza wszystkich do refleksji i wspominania tych, których już z nami nie ma.  W naszej pamięci mamy nie tylko bliskich, ale również osoby znane, zasłużone dla polskiej kultury i sztuki. W 2019 roku odeszło wiele wybitnych postaci, które odcisnęły swój ślad na kartach historii. Rok rozpoczął się od okrutnego zabójstwa Pawła Adamowicza, który zginął podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

HOT NEWS- Wielki test na prawo jazdy: czy Kaczorowska, Halejcio i Królikowski znają przepisy ruchu drogowego?

Polskie kino straciło wielu wybitnych aktorów, do których filmów zawsze chętnie będziemy wracać. Wśród nich należy wymienić Tadeusza Plucińskiego, Hannę Dunowską, Zofię Czerwińską, Mariana Cebulskiego, Jerzego Moesa, księdza Kazimierza Orzechowskiego, Andrzeja Buszewicza, Jana Kobuszewskiego i Krzysztofa Kalczyńskiego. Rok 2019 zabrał także wybitnych reżyserów, scenarzystów i operatorów filmowych: Janusza Kondratiuka, Wiesława Zdorta, Jerzego Wójcika, Jana Purzyckiego, Ryszarda Bugajskiego i Stanisława Jędryka. Fani muzyki żegnali ostatniego przedstawiciela przedwojennych klezmerów w Polsce Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana, a także Izabelę Skrybant-Dziewiątkowską, wokalistkę zespołu Tercet Egzotyczny. W tym roku pożegnaliśmy również wybitnego polityka, kawalera Orderu Orła Białego Jana Olszewskiego, a także historyka Karola Modzelewskiego. Cała Polska żyła tragicznymi wydarzeniami z Mazur, kiedy w wypadku wodnym zginął producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.

Świat żegnał również legendarnego i kontrowersyjnego projektanta mody Karla Legerfelda, który był wieloletnim dyrektorem artystycznym Chanel. W tym roku odszedł też najbardziej znany czeski muzyk Karel Gott oraz wokalista The Prodigy Keith Flint. Także film stracił takie wybitne postaci jak Doris Day, Peter Fonda i Luke Perry.

W naszej galerii przypominamy, tych którzy odeszli w tym roku…

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Monika Zamachowska skomentowała swoje odejście z “PnŚ”

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Wujek 💔 #JanKobuszewski #rip

A post shared by I❤️mypolishlife (@zborowskazofia) on

 

news

Marta Żmuda-Trzebiatowska na planie “Blondynki” – co czeka nas w kolejnych odcinkach?

Zobacz zdjęcia z planu “Blondynki”. Co czeka nas w kolejnym sezonie?

Już niedługo widzowie będą mogli zobaczyć kolejne odcinki serialu “Blondynka”. Niespełna rok temu Marta Żmuda-Trzebiatowska zastąpiła Natalię Rybicką w roli głównej bohaterki. W najnowszych odcinkach Sylwia będzie musiała zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Właścicielka trzech krów: Afryki, Europy i Azji z pomocą Dawida będzie inseminować krowy. Scena ta wymagała odpowiedniego przygotowania. Jak zdradza sama Marta Żmuda-Trzebiatowska:

Moi dziadkowie mieli dom na wsi, gdzie hodowali domowe ptactwo, mieli świnie, konie i krowy. I muszę przyznać, że te ostatnie budziły we mnie wielki lęk. Wszystko zmieniło się po rozmowach ze specjalistami. Dziś wiem, że krowy to niezwykłe zwierzęta, które czują ludzkie emocje, jeśli ja jestem spokojna, one odpowiadają tym samym.

POLECAMY – Zobacz jak Radek Majdan trenuje z podopiecznymi fundacji AMP Futbol

Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach “Blondynki”? Serialowa Sylwia będzie musiała podjąć ważną decyzję – czy wybaczyć Marcinowi zdradę? A może Jurek postanowi wykorzystać trudną sytuację w ich małżeństwie, zbliżając się do Sylwii? Przekonajcie się sami!

HOT NEWS – Ruszyły zdjęcia do 11. edycji The Voice of Poland – kiedy premiera?

Foto. AKPA/ Screen Instagram/ info prasowa

Kontynuuj czytanie

news

Zobacz jak Radek Majdan trenuje z podopiecznymi fundacji AMP Futbol

Radek Majdan wziął udział w treningu podopiecznych fundacji AMP Futbol. Jak poradził sobie w roli trenera?

Radosław Majdan jako ambasador poprowadził swój inauguracyjny trening z podopiecznymi fundacji AMP Futbol określającymi się jako Futbolowa Banda Warszawa. Grupa ta to pierwsza szkółka piłkarska, której członkowie są dziećmi z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Fundacja ta zapewnia im możliwość bezpłatnego trenowania, organizuje obozy piłkarskie i zawody dostosowane do możliwości podpiecznych.

POLECAMY – #Dare to Be Better: Sisterhood – zobacz nową kampanię Olimpu!

Jedną z atrakcji, jakie cieszą się ogromną popularnością wśród podopiecznych fundacji są spotkania z gwiazdami sportu. Tym razem organizatorzy na wspólny trening zaprosili Radka Majdana, który poprowadził rozgrzewkę, pomagał uczestnikom przy podaniach oraz odpierał ataki z rzutów karnych. Nie zabrakło również słynnego komentatora sportowego, Bartosza Ignacika, który relacjonował przebieg treningu. Swoimi wrażeniami po treningu Radek Majdan podzielił się z redakcją AKPA

Dostałem w kość. Żadnej taryfy ulgowej. Jestem zachwycony umiejętnościami dzieciaków, ich determinacją i precyzją. Od dzieciaków możemy się uczyć szczerości i prawdy. Dzieci są bezkompromisowe, idą jak burza w realizacji swoich marzeń i pasji. Nie ma dla nich żadnych barier w dążeniu do celu, jak się okazuje, także zdrowotnych. Dzieci nigdy się nie poddają, czego im zazdroszczę. Poza tym są świetnymi piłkarzami. Nie mogłem zatem trafić lepiej niż do Futbolowej Bandy.

HOT NEWS – Ruszyły zdjęcia do 11. edycji The Voice of Poland – kiedy premiera?

Poniżej możecie zobaczyć jak Radosław Majdan trenował z podopiecznymi Fundacji AMP Futbol. Świetna inicjatywa!

Foto. AKPA

Kontynuuj czytanie

news

Ruszyły zdjęcia do 11. edycji The Voice of Poland – kiedy premiera?

Jedenasta edycja The Voice of Poland już niedługo pojawi się na ekranie!

Program The Voice of Poland cieszy się ogromną popularnością od lat! Już niedługo widzowie będą mogli ocenić zmagania kolejnych uczestników jedenastej już edycji programu. Kogo zobaczymy w roli trenerów?

ZOBACZ – Gimper szczerze o przeszczepie włosów – ile kosztował go ten zabieg?

Na fotelach trenerskich zobaczymy niezmiennie Michała Szpaka oraz Tomsona i Barona. W roli trenerki wystąpi także Edyta Górniak, która zdecydowała się wrócić do programu po dwóch latach przerwy. Kolejną trenerką, mającą swój debiut w programie The Voice of Poland zostanie Urszula Dudziak, która ma za sobą rolę trenerki w programie “The Voice Senior”. W roli prowadzących zobaczymy z kolei Maćka Musiała i Tomasza Kammela. Premiera jedenastej edycji The Voice of Poland została zaplanowana na 12 września w TVP2. Będziecie oglądać?

POLECAMY – #Dare to Be Better: Sisterhood – zobacz nową kampanię Olimpu!

Foto. Screen Instagram/Jan Bogacz TVP, Info prasowe

Kontynuuj czytanie

news

#Dare to Be Better: Sisterhood – zobacz nową kampanię Olimpu!

Olimp Sport Nutrition startuje z nową kampanią, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim paniom. Szczegóły znajdziecie poniżej!

Kampania Dare to Be Better: Sisterhood zrealizowana przy udziale ambasadorek Olimpu pokazuje prawdziwą siłę kobiecości i tkwiącego w niej potencjału. Siła, kreatywność, przyjaźń, wsparcie to tylko niektóre cechy, jakie próbuje podkreślić kampania Olimpu. W ramach jej pierwszego etapu została przygotowana sesja odzwierciedlająca ideę słynnego już “girl power”. Wszystko, by pokazać, że przyszłość jest kobietą!

POLECAMY – Wellman, Romanowska i Gwit – te gwiazdy kochają swoje kilogramy

Celem ambasadorek #OlimpGirls jest pokazanie, że bycie kobietą to nie tylko uroda i wdzięk, lecz także siła i zapał do osiągania wymarzonych celów. Koniecznie zobaczcie co przygotowały dziewczyny w ramach kampanii Dare to Be Better: Sisterhood. A według Was w czym tkwi siła kobiecości?

ZOBACZ – Podwójne szczęści Pauli Tumali – jak zareagowała na bliźniaczki?

Foto. Screen Instagram

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.