Pasażerowie od niedzieli mogą korzystać z nowoczesnych pociągów Inspiro kursujących na I linii metra w Warszawie. Pierwszym kursem pociągu tego typu pojechała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Takie składy dają także nowe możliwościowi lokalnym artystą.

W nowych pociągach może zaskoczyć brak podziału na poszczególne wagony – użytkownicy mogą swobodnie poruszać się po całej, 120-metrowej, długości pociągu. Pociąg Inspiro może przewozić 1,5 tys. pasażerów, ma blisko 250 miejsc siedzących. Jest wyposażony w system automatycznej regulacji wentylacji, oświetlenie LED przedziału pasażerskiego, rampy ułatwiające wsiadanie do pojazdu osobom niepełnosprawnym, dodatkowe wyświetlacze z informacją pasażerską, monitoring wizyjny.

z14481469Q,Nowe-pociagi-Inspiro-na-testach-na-I-linie-metra

Dzięki takiej budowie składu artyści “z ulicy” mogą umilać podróżmy czas jazdy swoim talentem. Jest, to bardzo popularna metoda dorobienia sobie do stypendium, a warszawiacy są hojni i nigdy nie wypuszczą utalentowanego człowieka bez symbolicznego grosika. Przykładem jest Gienek Loska, który z ulicznego grajka stał się gwiazdą i wygrał pierwszą edycje polskiego X-factora. Przyjmujcie z uśmiechem takich ludzi w komunikacji miejskiej.

  • Źródło : wiadomości.onet.pl

Nie ma więcej wpisów