Śledź nas

news

Dobierz materac do indywidualnych potrzeb i zadbaj o swoje zdrowie!

Opublikowano

w dniu

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przykłada ogromną wagę do wyboru materaca. Nic dziwnego – świadomość na temat zdrowia wzrosła, dlatego każdy stara się zapewnić ciału najlepsze warunki do nocnej regeneracji. Chcesz poznać najpopularniejsze rodzaje materacy wraz z ich zaletami? Przeczytaj poniższy artykuł!

Właściwy dobór materaca do Twoich indywidualnych potrzeb może przełożyć się na zdrowie fizyczne, urodę oraz samopoczucie. O tym, jak ważny jest sen i odpoczynek nocny, nie trzeba nikomu mówić. Podstawowy podział wyróżnia materace sprężynowe i piankowe. Czym się charakteryzują i dla kogo będą idealne?

Materace piankowe

Jeszcze do niedawna pianka kojarzyła się z niewygodnym, szybko odkształcającym się wypełnieniem, które po kilku latach użytkowania trudno uratować. Dzisiejsza technologia pozwoliła jednak na stworzenie wytrzymałej pianki, będącej idealnym podparciem ciała w różnych pozycjach. Największe zalety materacy piankowych:

  • doskonała sprężystość, co zapewnia komfortowy sen przez wiele długich lat;
  • przewiewność i odporność na grzyby, pleśnie, roztocza;

Istnieje również wiele rodzajów pianek – termoelastyczne, wysokoelastyczne lub będące kombinacją ich obu. Materace piankowe to wybór korzystny zwłaszcza w przypadku alergików i małych dzieci, gdzie szczególnie wymagana jest cyrkulacja powietrza nocą. Także osoby z przewlekłymi chorobami, preferujące odpoczynek we własnym łóżku nie tylko nocą, ale i w ciągu dnia, szybko pokochają materac piankowy.

Pianka wysokoelastyczna vs. pianka termoelastyczna

Pianka wysokoelastyczna jest stosunkowo twarda i bardzo stabilna. Jej zbita konstrukcja chroni przed przenikaniem zanieczyszczeń do głębszych partii materaca. Ze względów higienicznych poleca się ją dzieciom i alergikom. Z kolei pianka termoelastyczna reaguje na nacisk pod wpływem zmiany temperatury. Oba rozwiązania zapewniają dopasowanie się do kształtu ciała.

Materace sprężynowe

Dobrej jakości materace sprężynowe nie skrzypią, nie wbijają się w ciało i nie powodują dyskomfortu, jak miało to miejsce wiele lat temu. Wyposażone są w solidne sprężyny odporne na korozję. Największą popularnością wśród materacy sprężynowych cieszą się materace kieszeniowe – zawierają kilkadziesiąt bardzo małych sprężynek, przy czym umieszczone są one w odrębnych kieszeniach. Kluczowe zalety tego rozwiązania:

  • identyczny podpór różnych części ciała bez względu na ich masę (np. głowa jest tak samo podpierana i stabilizowana, co znacznie cięższy tułów i miednica);
  • brak odczuwania w nocy ruchów drugiej osoby śpiącej obok.

Materace sprężynowe są idealne dla osób otyłych i z nadwagą, dzieci wymagających kilka stref twardości na materacu, a także dla par, które chcą komfortowo się wysypiać, nie budząc drugiej osoby.

Zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe, mają swoje zalety. Wybierz odpowiedni model wedle własnego uznania, dopasowując go do indywidualnych potrzeb. Pamiętaj jednak, że sprężynowe materace bonelowe nie posiadają stref twardości, nie sprawdzą się więc u dzieci i osób cięższych.

1 komentarz

1 komentarz

  1. Nikola

    26 lipca 2023 at 13:43

    Materac jest bardzo ważny dla naszych pleców i naszego snu, dlatego ciężko mi było wybrać. Do tego wiadomo, że jest to rzecz, któa zostanie ze mną na kilka lat. W końcu przeczytałam artykuł na https://materace-viscotherapy.pl/blog/jak-wybrac-materac-zakup-materaca-do-spania który bardzo mi pomógł i otworzył mi oczy na kilka spraw. Polecam wszystkim ten poradnik.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

moda

151 mln FRIZA? Jan Dąbrowski i Sylwia Przybysz o zarobkach INFLUencerów i rodzicielstwie

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Ada Fijał OSTRO o debacie aborcyjnej i referendum – jest STOMATOLOGIEM

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Ola Szwed SZYŁA po NOCACH kreacje na finał TTBZ? Koleżanki ze ścianek już zamawiają!

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

SZOK! Dawid Ogrodnik po “Pie.. Mickiewicz” o dobrych i złych NAUCZYCIELACH

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością