Śledź nas

news

Olga Tokarczuk została laureatką Literackiej Nagrody Nobla!

Olga Tokarczuk laureatką Literackiej Nagrody Nobla. To wielki zaszczyt dla polskiej literatury!

Olga Tokarczuk, polska pisarka została laureatką Literackiej Nagrody Nobla za rok 2018! Wiadomość ta obiegła dzisiaj media szerokim echem. Nic dziwnego – to wielkie wyróżnienie dla naszej literatury. Druga nagroda trafiła w ręce Petera Handke z Austrii.

HOT NEWS – Ten fejk podbija Internet! Ariana Grande zagra jednak w Krakowie?

Jak informuje portal Gazeta.pl, Olga Tokarczuk została uhonorowana za “narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formę życia. Pisarka ta zasłynęła m.in. dzięki swoim powieściom: “Bieguni” (International Booker Prize w 2018), “Prowadź swój pług przez kości umarłych”, “Księgi Jakubowe” (Nagroda Nike), “Prawiek i inne czasy” oraz powieść “Dom dzienny, dom nocny”.

ZOBACZ – Wiemy co wspólnego mają Doda ze Steczkowska! Będziecie w SZOKU

Olga Tokarczuk dołączyła do innych polskich noblistów, nagrodzonych Literacką Nagrodą Nobla, czyli Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej. Czytaliście jej książki?

Foto. AKPA

news

Sylvia Novak jak Jennifer Lopez w “Me Gusta” – ta historia zainspiruje kobiety

Energetyczna Sylvia Novak zachwyca swoim nowym teledyskiem. Zobacz co było inspiracją do powstania “Me Gusta”!

Sylvia Novak to niezwykle utalentowana młoda wokalistka, która swoją przygodę z muzyką rozpoczęła jeszcze w dzieciństwie. Wokalistka rozwijała swój warsztat m.in. pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć jej pracę na planie teledysku do utworu “Me Gusta”. Bardzo energetyczny klip oraz muzyka przywołują od razu styl Jennifer Lopez i rozgrzewające parkiet latynoskie rytmy. W wywiadzie Sylvia Novak opowiedziała o pracy nad teledyskiem i piosenką:

Sama muzyka jest bardzo latynoska. Ja mimo polskich totalnie korzeni i w ogóle wiesz, nazwisko Nowak jakby zobowiązuje. Nie wiem, coś we mnie, jakaś nutka krwi latynoskiej, coś we mnie jest, bo kocham jakby i tą muzykę i taniec i w ogóle bardzo dużą inspiracją jest dla mnie ta muzyka. Więc z jednej strony jest trochę, wiesz tej latynoskiej takiej, hiszpańskiej, że tak powiem, przesłanie “Me Gusta”, które znaczy “Lubię to”, ale tak naprawdę w tekście to jest taka zabawa, gra słowna.

HOT NEWS – Były Menedżer oskarża Roberta Lewandowskiego o oszustwa – żąda fortuny!

Oczywiście oprócz muzyki uwagę zwraca także sam teledysk. Kolorowe stylizacje, wpisujące się w najnowsze trendy oraz żywiołowe układy taneczne z pewnością spodobają się nie tylko fanom artystki. Kto był inspiracją jeśli chodzi o stylizacje? Jak podkreśliła Sylvia Novak, wybierając stylizacje do teledysku kierowała się obecnymi trendami. W końcu pomarańcz i zieleń jako kolory niezwykle energetyczne doskonale wpasowują się w klimat teledysku. W rozmowie wokalistka zwróciła uwagę, że w porównaniu z latynoskimi gwiazdami w swoim teledysku była i tak skromnie ubrana. Czy współpraca z tancerzami występującymi m.in. razem w Justinem Bieberem, Taylor Swift czy Jennifer Lopez sprawiła, że Sylvia Novak poczuła się jak latynoska diva?

ZOBACZ – Gabriel i Rafał tłumaczą odejście z “Królowych życia” – co myślą o zastępcach?

Można trochę tak powiedzieć, wiesz do Jennifer Lopez to jest mi jeszcze daleko, z jej doświadczeniem. Bardzo ją szanuję za to, że wszystko osiągnęła tak naprawdę swoja ciężką pracą. Dziewczyna z Brooklynu, która pokazała, że da się. I na pewno jej historia też mnie mocno inspiruje, taka że warto dążyć mimo jakichś niepowodzeń po drodze, dalej się nie poddawać i walczyć o swoje marzenia.

Sylvia Novak zdradziła też, że inspiracją do powstania utworu “Me Gusta” była historia z życia jej siostry, która niedawno się rozwiodła. Sam utwór jest bowiem opowieścią o kobiecie która rozstała się z mężczyzną i po ucieczce z nieszczęśliwego związku poczuła się lepiej, zaczynając życie na nowo. Tym utworem wokalistka chciała dać nadzieję kobietom, pokazując że koniec związku może oznaczać początek czegoś lepszego. Piosenką i teledyskiem “Me Gusta” Sylvia Novak chciała takim kobietom dodać pewności siebie i siły. Jak zareagowała jej siostra na ten utwór? Wokalistka wspomniała, że była to dla niej ogromna niespodzianka. W wywiadzie Sylvia Novak opowiedziała też o czym będzie cała płyta. Koniecznie sprawdźcie!

Foto. Screen Instagram

Kontynuuj czytanie

news

Ela Romanowska prowadzi nowy program – ALE JAZDA!

romanowska

Ela Romanowska zdradza, jak odnalazła się w roli prowadzącej “Anything goes. Ale jazda”!

“Anything goes. Ale jazda” to nowy format TVP, który zadebiutował na antenie 11 września. W programie znani i lubiani tańczą, śpiewają i wykonują skecze, wszystko na scenie pod kątem 22,5 stopni! Gospodynią programu jest Ela Romanowska, która przyznaje, że pochylony plan to największa atrakcja programu! Aktorka wyjawiła, że na początku gwiazdy niechętnie chciały wziąć udział w programie, bo jest to zupełna nowość, ale teraz nie brakuje chętnych, bo tam jest prawdziwa dobra atmosfera!

HOT NEWS- Były Menedżer oskarża Roberta Lewandowskiego o oszustwa – żąda fortuny!

Ela dodaje, że zaletą show jest brak konkursu, brak ocen, a najważniejsza jest dobra zabawa.

Akurat w tych trudnych czasach śmiech i pozytywny energia jest nam wszystkim jak najbardziej potrzebna.

Prowadząca jest ciągle zaskakiwana, bo ideą programu jest “jazda”! Zaskakujące konkurencje i zadania powodują, że niewiadomo, co do końca się wydarzy. Gwiazdy starają się realizować scenariusz, jednak z czasem scena żyje swoim życiem!

Co jest najważniejsze, że oni nie tylko zaskakują nas, mnie czy widzów, ale oni przede wszystkim zaskakują też samych siebie i to jest najbardziej fantastyczne. Kiedy po skończonym odcinku podchodzą do mnie nasi goście z uśmiechem na ustach mówią: “Jezus, jak ja się nie spodziewałem czy nie spodziewałem, że w ogóle będę się tak super bawić”

Co prowadząca sądzi o znacznym skróceniu programu? Odpowiedź w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Miss Polonia podbija serca zagranicznej publiczności – poznajcie program z jej udziałem

AW

Kontynuuj czytanie

news

Gabriel i Rafał tłumaczą odejście z “Królowych życia” – co myślą o zastępcach?

Dlaczego Gabriel Seweryn i Rafał Grabias zdecydowali się odejść z programu “Królowe życia”? Para zdradziła powód w wywiadzie!

Niezwykle charyzmatyczna para, jaką tworzyli Gabriel i Rafał z łatwością zaskarbiła sobie fanów programu “Królowe życia”. Nic więc dziwnego, że ich odejście zasmuciło widzów. Jaki jest prawdziwy powód, dla którego bohaterowie zdecydowali się opuścić program? Gabriel i Rafał opowiedzieli o tym w wywiadzie podczas premiery filmu “Pętla” Patryka Vegi.

HOT NEWS – Edyta Górniak grozi Sablewskiej sądem – znamy powód

Ponieważ mieliśmy wiele swoich osobistych przedsięwzięć, tak, przede wszystkim zobowiązań. Tutaj jakby rozsądek wzięła nasze sprawy prywatne. Nie doszukiwałbym się w tym żadnych konfliktów na linii producent-my, bo absolutnie nie.

ZOBACZ – Bracia Collins, Zdrójkowski i Miller na planie teledysku Pawła Tura – doszło do groźnego wypadku!

Czy Gabriel i Rafał mieli okazję poznać nową parę homo, która zastąpi ich w programie “Królowe życia”?

Jeszcze nie. Nie możemy się doczekać aż zobaczymy ich w “Królowych życia”. Czekamy, czekamy – odpowiedzieli jednogłośnie

A Wam będzie brakowało tej pary w programie?

Foto. Screen Instagram

Kontynuuj czytanie

news

Były Menedżer oskarża Roberta Lewandowskiego o oszustwa – żąda fortuny!

lewandowskiego

Cezary Kucharski twierdzi, że Lewandowski jest mu winny ogromne pieniądze!

Cezary Kucharski był piłkarzem, posłem na sejm, ale również biznesmenem i menedżerem Roberta Lewandowskiego. Robert natomiast od lat udowadnia, że na boisku i w interesach radzi sobie równie dobrze, czego efektami były lukratywne kontrakty i zakładane przez niego firmy. Ostatnio piłkarz święcił triumfy z Bayernem Monachium, gdy niemiecka drużyna zdobyła puchar Ligii Mistrzów. Wydaje się jednak, że jego dobra passa się kończy.

HOT NEWS- Miss Polonia podbija serca zagranicznej publiczności – poznajcie program z jej udziałem

Kucharski oskarżył piłkarza o poważne malwersacje finansowe, a nawet złożył do sądu pozew cywilny przeciwko firmie marketingowej Lewandowski RL Management. Jak poinformowała gazeta Der Spiegel menedżer domaga się 39 mln złotych odszkodowania!

Biznesmen twierdzi, że Lewandowski nieprawidłowo rozliczał się z dochodów firmy, a wraz z żoną Anną nielegalnie przelewali sobie pieniądze na konta w Polsce. Zarobione w ten sposób fundusze wydawali na luksusowe zakupy mebli, nieruchomości czy podróże odrzutowcami. Wszystko miało się odbywać bez kontroli niemieckiego urzędu skarbowego. Natomiast Anna Lewandowska miała otrzymać od firmy pożyczkę na kwotę 10 mln złotych, których nigdy nie oddała.

Rzeczniczka Lewandowskiego, Monika Bondarowicz wydała oświadczenie, w którym odpiera zarzuty i twierdzi, że to Kucharski próbuje wyłudzić pieniądze:

Wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste, jak i spółek Roberta Lewandowskiego prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy (…) wszelką dokumentację księgową i podatkową przedstawimy sądowi. Pan Cezary Kucharski próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków

Dalej dodaje:

Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku na nas poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego. (…) Prawdziwą ocenę i wnioski można wyciągnąć tylko i wyłącznie na podstawie pełnej dokumentacji i wszystkich informacji związanych z rozliczeniem. Pojedyncze wątki zaburzają prawdziwy obraz sprawy i całej sytuacji 

Jak myślicie, jaka jest prawda?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- MasterChef: Magda Gessler zdradza swój sekretny przepis na naleśniki – to prawdziwa gratka nie tylko dla uczestników!

Fot. Screen Instagram

AW

Kontynuuj czytanie
Reklama Enter ad code here

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.