Andrzej Czernecki, założyciel HTL Strefa i jeden z  najbogatszych polskich biznesmenów zdecydował, że zgromadzone pieniądze i cały majątek przekaże na fundację wspierającą edukację dzieci z ubogich rodzin wiejskich. Stało się tak, gdy po kilkuletniej walce z białaczką, lekarze w 2009 roku ogłosili, że pozostało mu maksymalnie 3 lata życia.

Sam zaczynał na początku lat 80-tych w garażu tworząc pipety laboratoryjne. Nikt nie spodziewał się, że na przestrzeni lat jego firma będzie miała ponad połowę rynku w dziedzinie nakłuwaczy jednorazowego użytku, potrzebnych m.in. dla cukrzyków. Cały swój dorobek zdobył ciężką pracą i wytrwałością w dążeniu do celu. Choć nigdy nie zwracał uwagi na kwestie materialne, postanowił pomóc innym rozwijać się. Dał im szansę osiągnąć sukces.

Edukacyjna Fundacja im.Profesora Romana Czerneckiego EFC  otwiera drzwi do szkół w Polsce i za granicą, opłaca zakwaterowanie, materiały dydaktyczne, kursy językowe oraz wsparcie wyspecjalizowanych osób pomagających wyrwać się z szarej codzienności i zacząć rozwijać i realizować swoje marzenia.

W Polsce jest to pierwsza taka historia, choć może zainspiruje ona innych do pomocy tym bardziej potrzebującym.


Nie ma więcej wpisów