Śledź nas

news

Katamarany podbijają rynek inwestycyjny – poznaj szczegóły

Opublikowano

w dniu

Katamarany

Jak radzić sobie z niestabilnością na rynku finansowym? Odpowiedzią mogą być katamarany!

Inwestycje to podstawa mądrego zarządzanie pieniędzmi, by w przyszłości otrzymywać zyski. Jednym z najważniejszych aspektów jest dywersyfikacja portfela inwestycyjnego, czyli rozdzielenie pieniędzy między różne rodzaje instrumentów finansowych. Inwestując jedynie w jedną formę, taką jak akcje, obligacje, kryptowaluty czy złoto, narażamy się na niestabilność rynku, co doskonale było widać w ostatnim czasie.

Nieruchomości pozostają najpopularniejszą formą inwestowania kapitału, ale na przykład rynek hotelarski został dotknięty bardzo istotnymi utrudnieniami w prowadzeniu działalności od początku pandemii. W związku z tym inwestorzy w znacznym stopniu ostudzili swoje zainteresowania branżą. Przed hotelarstwem daleka droga do powrotu przychodów sprzed pandemii, a dodatkowo w obliczu wojny na Ukrainie i braku turystów zagranicznych, rynek hotelarski musi stawiać czoła nowym trudnościom.

Także rynek nieruchomości pod wynajem mierzy się ze znacznymi problemami. Z tego powodu warto skupić się na innych rodzajach inwestycji, które nie tylko zabezpieczą nasz kapitał, ale również pozwolą na jego stopniowy wzrost.

HOT NEWS- Jarosław Kret znów zakochany – wrócił do dawnej partnerki

Okazuje się, że alternatywą są dobra luksusowe, które są wyjątkowo odporne na wahania koniunktury. Ani wysoka inflacja, trwająca wojna na Ukrainie, ani pandemia COVID-19, nie zatrzymały wzrostu rynku dóbr luksusowych, takich jak jachty, samoloty i samochody, który według raportu Bain & Company wzrósł o 21% w 2022 roku. Wśród nich najbardziej odporne okazały się być samochody luksusowe i jachty, a obecnie a prawdziwy „boom” inwestycyjny przeżywają katamarany.

Katamarany to najmłodsza gałąź międzynarodowego przemysłu nautycznego, która bije co roku kolejne rekordy wzrostu produkcji i sprzedaży. Jednocześnie, zdolności produkcyjne stoczni katamaranów nie są w stanie zaadresować rynkowego popytu w najbliższych dekadach.
Popyt przewyższający podaż automatycznie niesie za sobą wzrost cen. Jednym z najbardziej cenionych producentów katamaranów do celów czarterowych jest marka Leopard Catamarans.
Pomimo że stocznia woduje od 3 do 5 katamaranów tygodniowo, praktycznie nie ma dostępnych jednostek tego typu na rynku wtórnym, a wartość końcowa jachtu mimo upływu czasu oscyluje w okolicy 55-65%.

Ekspert w tej dziedzinie, Maciej Dąbrowski, doświadczony biznesmen, właściciel jachtu oraz prezes zarządu firmy Dobre Jachty sp. z o.o. wyjaśnił:

 Inwestycja w jacht lub katamaran może być atrakcyjna biznesowo z kilku powodów. Po pierwsze, zakup jachtu może być finansowany za pomocą leasingu, co zmniejsza obciążenie finansowe dla inwestora. Po drugie, oddanie jednostki w czarter umożliwia osiąganie stałych zysków. Dzięki temu inwestycja w jacht lub katamaran może przynosić regularne i stabilne dochody. Ponadto wybór tej formy inwestycji może być korzystny podatkowo, gdyż koszty leasingu mogą być wliczane do kosztów uzyskania przychodów (warto zwrócić uwagę na kwestię podatku VAT, który w przypadku tego typu inwestycji jest rozliczany zupełnie inaczej niż w przypadku samochodów).

Podsumowując, inwestycja w jacht a w szczególności w katamaran jest atrakcyjna biznesowo ze względu na potencjał zysku, stabilność rynku, rosnące zainteresowanie rekreacją na wodzie, wysoką jakość usług oraz mobilność. To również kwestia minimalizacji ryzyka, która jest ściśle związana z mobilnością. W przypadku apartamentu nie mamy możliwości przeniesienia go w inne miejsce, natomiast katamaranem możemy odpłynąć z miejsca o wysokim ryzyku, na przykład w przypadku konfliktu zbrojnego”.  

Inwestycja w katamaran stanowi atrakcyjną alternatywę dla innych form inwestowania. Przede wszystkim, minimalizuje ryzyko i pozwala na zarządzanie nim umożliwiając osiągnięcie rocznego przychodu w wysokości 360 000 euro netto, nawet przy pesymistycznym założeniu, że katamaran będzie działał tylko przez 36 tygodni w roku.

Warto zauważyć, że katamaran jako produkt rynkowy jest odporny na inflację, ponieważ jego cena rośnie, co stanowi atrakcyjny element w portfelu potencjalnych inwestorów. Po sześciu latach, wraz z końcem leasingu, inwestorzy mogą sprzedać katamaran z zyskiem.

Ciekawa opcja?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Dawid Kubacki wyjawia, dlaczego przerwał sezon! Jego żona walczy o życie

Katamarany

Fot. Dobre Jachty

AW

moda

151 mln FRIZA? Jan Dąbrowski i Sylwia Przybysz o zarobkach INFLUencerów i rodzicielstwie

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Ada Fijał OSTRO o debacie aborcyjnej i referendum – jest STOMATOLOGIEM

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Ola Szwed SZYŁA po NOCACH kreacje na finał TTBZ? Koleżanki ze ścianek już zamawiają!

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

SZOK! Dawid Ogrodnik po “Pie.. Mickiewicz” o dobrych i złych NAUCZYCIELACH

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością