Śledź nas

news

Kożuchowska, Rubik, Mucha – gwiazdy upamiętniają rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego [zdjęcia]

Opublikowano

w dniu

powstania

Dzisiaj przypadła 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

77 lat temu, 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17:00 wybuchło Powstanie Warszawskie, które było największym zrywem przeciw nazistowskim Niemcom w trakcie II wojny światowej. Bohaterscy powstańcy walczyli do 2 października – według pierwotnego planu walka miała trwać zaledwie kilka dni. Niestety Powstanie zakończyło się tragicznie: zginęło ok. 18 tys. powstańców, 150 tys. cywilów, a stolica Polski została niemal zupełnie zniszczona.

HOT NEWS- Sylvia Novak ujawnia: TYLE zarabiają “Dziewczyny z Dubaju”

Jak co roku, Warszawa zamiera o godzinie “W”, oddając hołd poległym. Oficjalne uroczystości trwają już od kilku dni w wielu miejscach stolicy, gromadząc zarówno oficjalnych przedstawicieli jak i Warszawiaków. Także w internecie wiele osób przypomina o tym bohaterskim, choć tragicznym zrywie. Wśród nich znalazło się wielu celebrytów. Paweł Małaszyński przytoczył:

I wiedz, że krokiem w nędznym bucie
jak pomnik dziś w historię wrastasz.
I wiedz, że w sercu twoim bije
uparte serce tego miasta.

Warszawa, około 30 sierpnia I944r.
Stanisław Marczak “Dziennikarz”, “Juliusz Oborski” (1921-1987)

Anja Rubik opublikowała zdjęcie z Placu Zamkowego, które podpisała:

Dziś jest 77 Rocznica Powstania Warszawskiego. Doceniajmy, szanujmy i brońmy NASZEJ WOLNOŚCI.
Żyjemy w cudownych czasach pokoju, nie pozwólmy na to, abyśmy sami sobie odebrali wolność słowa, wolność bycia sobą, wolność wyboru, wolność miłości, wolność ekspresji i wypowiedzi, wolność prasy.
Zjednoczmy się w miłości a nie w strachu.

Małgorzata Kożuchowska i Magdalena Różczka wzięły udział w akcji BohaterOn, której celem jej zbiórka pieniędzy dla Powstańców. Akcja daje możliwość napisania dla nich życzeń na specjalnie zaprojektowanych kartkach. Natomiast Anna Mucha opublikowała historyczne zdjęcie i napisała:

nie ma w wojnie niczego romantycznego …

O Powstaniu pamiętali również Krzysztof Ibisz, Karolina Korwin-Piotrowska, Rafał Trzaskowski, Krzysztof Gonciarz, Filip Chajzer, Beata Sadowska, Monika Olejnik, Zofia Zborowska, Matylda Damięcka.

Obejrzyjcie jak Powstanie wspominały gwiazdy w naszej galerii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Tokio 2020: mamy złoto na Igrzyskach Olimpijskich – sztafeta mieszana 4 x 400m pobiła kilka rekordów

Fot. Screen Instagram

AW

news

Sprawdź! Kto wystąpi podczas tegorocznej edycji Sunrise 2024?

Opublikowano

w dniu

przez

Sunrise Festival 2024, jedno z najważniejszych wydarzeń muzyki elektronicznej w Polsce, zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna edycja odbędzie się tradycyjnie w Podczelu, nad pięknym polskim wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Festiwal, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca, zapowiada się na niezapomniane muzyczne doświadczenie.

Line-up Pełen Gwiazd

Sunrise Festival 2024 przyciąga fanów z całego świata dzięki imponującemu line-upowi, który obejmuje zarówno legendy muzyki elektronicznej, jak i wschodzące gwiazdy. Organizatorzy zapowiedzieli występy takich gigantów jak:

Boris Brejcha – niemiecki twórca gatunku high-tech minimal, zyskał ogromną popularność dzięki swojemu unikalnemu brzmieniu i charakterystycznym maskom, które nosi podczas występów. Jego sety to prawdziwa podróż przez różnorodne dźwięki i rytmy, które wciągają słuchaczy od pierwszych chwil.

Armin van Buuren – holender jeden z najważniejszych DJ-ów i producentów muzyki trance, znany jest z niezwykle energetycznych setów, które porywają publiczność na całym świecie. Jego muzyka łączy emocjonalne melodie z potężnymi bitami, tworząc niezapomniane doświadczenia na festiwalach.

Aly & Fila (Egipt) – specjalizują się w muzyce trance, tworząc utwory pełne emocji i euforycznych melodii. Znani z niezwykle emocjonalnych setów, często współpracują z wokalistami, tworząc wyjątkowe doświadczenia muzyczne.

Lilly Palmer to utalentowana DJ-ka i producentka muzyki techno z Niemiec, która zdobyła uznanie na międzynarodowej scenie muzycznej dzięki swoim energetycznym i mrocznym setom. Jej unikalne brzmienie łączy głębokie basy, hipnotyzujące melodie i dynamiczne rytmy, tworząc niezapomniane muzyczne doświadczenia.

Sunrise Festival 2024 zapowiada się na wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnie miłośników muzyki elektronicznej z całego świata. Znakomity line-up, liczne atrakcje i wspaniała atmosfera Kołobrzegu sprawią, że każdy uczestnik przeżyje niezapomniane chwile. Przygotujcie się na trzy dni pełne muzyki, tańca i pozytywnych emocji!

Szczegółowy Line up dostępny jest na oficjalnej stronie Sunrise.

Kontynuuj czytanie

news

Małgorzata Rozenek TWARDO o posłach PSL i adopcji DZIECI przez GEJÓW i LESBIJKI!

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Katarzyna Dowbor odpowiada hejterom: “ZA STARA” do “Pytania na Śniadanie” TVP?

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Małgorzata Rozenek o maturze syna oraz odejściu z Dzień Dobry TVN

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością