Śledź nas

news

Lichota, Lubos i Ostrowska w nowym serialu “Osaczony” – czy morderca popełni błąd?

osaczony

“Osaczony” to nowa produkcja telewizji Polsat oparta na australijskim formacie!

Osaczony” to 6-odcinkowy serial kryminalny o wszystkim tym, co czasami nie pozwala nam zasnąć w nocy. Nie zabraknie zbrodni, tajemnicy, namiętności, uczuć i zdrady. W rolach głównych występują : Leszek Lichota, Eryk Lubos, Ilona Ostrowska i Maria Dębska.

HOT NEWS- Fame czy Shame: 10 gwiazd Internetu spędzi zwariowane lato pełne wrażeń pod jednym dachem!

Michał (Leszek Lichota) podczas porannego joggingu znajduje w lesie ciało małego chłopca, syna sąsiadki. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi niezłomny detektyw Kron (Eryk Lubos). Niestety śledczy ślepo wierzy w zasadę, że ten kto znajduje ciało staje się pierwszym podejrzanym. Te wydarzenia zmieniają życie Michała w koszmar. Media i sąsiedzi już wydali wyrok… Nie wspiera go nawet żona, a mężczyzna czuje się coraz bardziej osaczony. Aby wyrwać się z matni, będzie próbował udowodnić komuś innemu winę. A przecież w każdym domu może kryć się morderca. Dyrektor programowa Polsatu, Nina Terentiew przyznaje:

Premiera serialu odbędzie się jesienią 2020 lub wiosną 2021 roku. Ostateczny termin będzie zależał od prac nad serialem. Chcemy go świetnie zrealizować. W dodatku w każdej chwili może się zmienić sytuacja związana z  COVID-19, a to wymusi na nas zmianę planów

Na szczęście zdjęcia do serialu ruszyły już dziś 16 maja. Jesteście ciekawi?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Siostrzeniec premiera Morawieckiego jest osobą LGBT – nie zamierza milczeć w walce o własną godność

View this post on Instagram

#gniew by @ciociaewaaa_foto

A post shared by Eryk Lubos Oficjalnie (@eryklubosoficjalnie) on

AW

news

Węgorzewska, Zawierucha i Kayah jako ożywione obrazy w spektaklu “Matka”

Inscenizacja została zainspirowana dramatem “Matka” Witkiewicza.

Premiera inscenizowanego czytania dramatu “MatkaStanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii i adaptacji Jakuba Przebindowskiego odbyła się 23 października na scenie Basenu Artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej. W rolach głównych wystąpili Alicja Węgorzewska i Rafał Zawierucha.

HOT NEWS- Pszoniak, Karewicz, Królikowski – wspominamy tych, którzy odeszli w 2020 roku

Zauważony w Hollywood Zawierucha wcielił się w syna głównej bohaterki, Leona. Na scenie i w projekcjach wideo wystąpili też: Natalia Sikora, Krystyna Tkacz, Bogdan Kalus, Martyna Kliszewska, Marek Siudym, Rafał Maserak i Jakub Przebindowski a także zadebiutowała Kayah – w roli Józefiny von Obrock – siostry Janiny Węgorzewskiej. Jakub Przebindowski opowiedział:

Powodów do naszego spotkania jest kilka. Po pierwsze 135 rocznica urodzin Witkiewicza i chociaż rzeczywistość, która nas otacza od wiosny jest dziwna, to mimo wszystko, my ludzie teatru postanowiliśmy uczcić to wydarzenie czytaniem sztuki “Matka”, na dodatek czytaniem, które ma elementy inscenizacji i czerpie z twórczości Witkacego bardzo. Po drugie powód jest niesamowity, niezależny, od rocznicy. Witkacy pisząc sztukę “Matka” nadał bohaterce nazwisko Węgorzewska. Jan Bończa-Szabłowski, ojciec chrzestny tego eksperymentu, podsunął mi pomysł, by Węgorzewską, zagrała nasza wybitna śpiewaczka operowa, aktorka Alicja Węgorzewska. Ten pomysł jest fantastyczny i Witkacy na pewno też by na niego przystał z dużą atencją

Rafał Zawierucha dodał:

Kocham artystyczne eksperymenty! Już samym eksperymentem jest to, że to robimy, miejsce, w którym to robimy i w jakim składzie się spotkaliśmy. Kapitalny zestaw: Natalia Sikora, Kayah!. Ja wymiękam, tak jest pozytywnie. Alicja Węgorzewska, wielka artystka, idealnie pasująca do Witkacego. Przyznam, że Witkiewicza dotykałem już w liceum, a potem na studiach toczyłem z nim jakąś wewnętrzną walkę. Dopiero po kilku latach zaskoczyłem w Witkacego i od tamtej pory uwielbiam jego absurd, abstrakcję i ponadczasowość

Tło do spektaklu tworzą projekcje wideo nawiązujące do słynnych zdjęć, obrazów, portretów Witkacego. Czytanie “Matki” wpisują w obchody 135. rocznicy urodzin pisarza, która mija w tym roku.

Obejrzyjcie zdjęcia z premiery!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Brodzik, Kawka i Sadowski w audio noweli “Czego oczy nie widzą”

FOT. Jacek Kurnikowski/AKPA/

AW

Kontynuuj czytanie

news

Pszoniak, Karewicz, Królikowski – wspominamy tych, którzy odeszli w 2020 roku

odeszli

W tym czasie wspominamy, tych którzy odeszli…

Nadchodzący miesiąc sprzyja melancholii i wspominaniu osób, których już z nami nie ma. W listopadzie pamiętamy również o osobach, które wniosły szczególny wkład do kultury, sztuki, muzyki, filmu, teatru, sportu, nauki czy polityki. W 2020 roku odeszło wyjątkowo wielu aktorów, w tym Paweł Królikowski uwielbiany przez widzów za rolę Kusego w “Ranczu“, pełniący też funkcję prezesa ZASP. Pożegnaliśmy również Emila Karewicza – niezapomnianego Brunnera ze “Stawki większej niż życie”, Jerzego Łapińskiego (Teatr Narodowy), Henryka Łapińskiego (Teatr Ateneum), najstarszego polskiego aktora, 100-letniego Roberta Rogalskiego, znanego z filmu “Pokłosie”, Henryka Boukołowskiego, Ryszarda Ronczewskiego. Po ciężkiej chorobie odszedł też Andrzej Strzelecki, twórca Teatru Rampa, wieloletni rektor PWST oraz wybitny aktor Wojciech Pszoniak (“Ziemia obiecana”, “Danton”, “Wesele”, “Korczak”, “Piłat i inni”, “Austeria”). Kilka dni temu pożegnaliśmy Dariusza Gnatowskiego, serialowego Boczka.

HOT NEWS- Brodzik, Kawka i Sadowski w audio noweli “Czego oczy nie widzą”

Także pożegnaliśmy wiele zagranicznych legend kina: Kirka Douglasa oraz Max von Sydow, odtwórca wielu ról w filmach Ingmara Bergmana. Odeszli również Diana Rigg (“Rewolwer i melonik”, “W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”, “Gra o tron”), Shirley Knight (dwukrotnie nominowana do Oscara), Kelly Preston (żona Johna Travolty), czy Chadwick Boseman.

Polska branża filmowa utraciła również reżysera Jerzego Gruzy, twórcy kultowej “Wojny domowej” i “Czterdziestolatka”, a także bez znanych producentów filmowych Włodzimierza Niderhausa i Barbary Pec-Ślesickiej. Natomiast świat muzyki pożegnał światowej sławy kompozytora muzyki poważnej Krzysztofa Pendereckiego, kompozytora muzyki filmowej Ennio Moricone, śpiewaka operowego Bernarda Ładysza, twórcy “Budki Suflera” Romualda Lipko, Andrzeja Adamiaka – gitarzysty zespołu Rezerwat, Piotra Szczepanika, Ewę Demarczyk, Gienka Loskę, angielskiego muzyka Gordona Haskella, amerykańskiego gitarzystę Eddie Van Halen, amerykańską piosenkarkę Naya Rivera.

W tym roku zmarł też pisarz Jerzy Pilch (“Spis cudzołożnic”, “Pod Mocnym Aniołem”, “Wiele demonów”), literaturoznawczyni Maria Janion, publicystka Józefa Hennelowa, polityk i działacz społeczny Henryk Wujec. Świat żegnał również japońskiego projektanta Kenzo Takadę, amerykańskiego koszykarza Kobe’a Bryanta i 41-letnią brytyjską prezenterkę telewizyjną Caroline Flack, która popełniła samobójstwo.

Wspomnijcie zmarłych w naszej galerii…

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Niestrudzona Martyna Wojciechowska odwiedza zrujnowany Bejrut z ekipą “Kobiety na krańcu świata”

Fot. Akpa

AW

Kontynuuj czytanie

news

Emily Ratajkowski jest w ciąży- zobacz “brzuszkową sesję” modelki

Emily Ratajkowski i jej mąż Sebastian już niedługo zostaną rodzicami. Modelka pokazała swój brzuszek na okładce znanego modowego magazynu- sprawdź

Emily Ratajkowski to sławna modelka z polskimi korzeniami, która współpracuje ze światowymi projektantami i magazynami. Modelka często publikuje zdjęcia na swoim Instagramie, jednak nikt nie spodziewał się wiadomości o ciąży Emily! Już niedługo Ratajkowski wraz z mężem Sebastianem przywitają na świecie swojego potomka. Modelka podzieliła się radosną nowiną na swoim Instagramie, publikując wideo z magazynu Vogue. Pod publikacją posypało się dużo gratulacji ze strony fanów Emily oraz od znanych koleżanek: Hailey Bieber, Kourtney Kardashian i Vanessa Hudgens nie kryją, że cieszą się szczęściem koleżanki.

Polecamy – Maffashion i Sebastian Fabijański zaręczyli się? Opis blogerki zdradził wszystko

Ratajkowski jest dumna ze specjalnego wideo dla magazynu Vogue, w którym eksponuje zaokrąglony brzuszek. Całą sesję udało się zrobić w domu Emily i Sebastiana. Podobają Wam się efekty tej wyjątkowej współpracy?

Dołączamy się do wszystkich gratulacji, życzymy modelce dużo zdrowia, spokoju i czekamy oczywiście na kolejne zdjęcia.

Zobacz również – Horodyńska, Sablewska, Skarbek,…- gwiazdy protestują na ulicach Warszawy

fot. screen z Instagram

Kontynuuj czytanie

news

Brodzik, Kawka i Sadowski w audio noweli “Czego oczy nie widzą”

oczy

Audio nowela “Czego oczy nie widzą” powstała w czasie lockdown’u!

Beata Kawka najlepiej dała się poznać publiczności jako Dona i Tamara Leszczyńskie w lubianym przez widzów serialu “Samo życie”. Aktorka ukończyła warszawską Akademię Teatralną i z powodzeniem zrealizowała kilka spektakli teatralnych. Zakochała się również w reżyserii oraz dubbingu. Z biegiem lat dorobiła się własnego studia dźwiękowego Film Factory Studio, w którym dziś nagrywają największe nazwiska polskiej sceny, filmu, telewizji, dubbingu oraz młodzi, zdolni adepci sztuki aktorskiej, którym z uwielbieniem matkuje. Nic więc dziwnego, że pod jej skrzydła trafiła również jej córka Zuzanna Bernat. Od niedawna jest także prawą ręką swojej mamy, koordynatorem projektów, kierownikiem produkcji i “PR-owcem” zarówno w studiu jak i w prowadzonej przez Beatę Kawkę fundacji FETA.

HOT NEWS- Niestrudzona Martyna Wojciechowska odwiedza zrujnowany Bejrut z ekipą “Kobiety na krańcu świata”

“Młoda” Kawka zadebiutowała w czasie pandemii w monodramie “Jordan” w reż. Doroty Landowskiej na łódzkiej scenie Monopolis, a teraz przyszedł czas na główną rolę w nowym projekcie realizowanym przez Film Factory Studio. Beata Kawka postanowiła wykorzystać z możliwości jakie daje studio dźwiękowe, ale też trafiając w niszę na rynku postanowiła nagrać audionowelę “Czego oczy nie widzą”. Przy okazji zadebiutowała jako reżyser. Główną rolę gra Zuzanna Bernat, a pozostałych rolach usłyszymy m.in: Joannę Brodzik, Katarzynę Pakoskińską, Włodzimierza Pressa, Mariusza Bonaszewskiego, Izę Dąbrowską, Przemysława Sadowskiego, Piotra Gąsowskiego, czy córkę aktora Julkę Gąsowską. Kawka opowiedziała o kulisach powstania projektu:

Jednym z moich pierwszych “niby” chłopaków był Krzyś Kulpiński, który chodził do klasy matematyczno – fizycznej. Przychodził do mnie po lekcjach i wyśpiewywał, grając na gitarze, wiersze, które dla mnie pisał. Dzięki niemu, nie ukrywam, zdałam maturę z matematyki. Po kilku miesiącach nasze drogi się rozeszły, a dokładnie po maturze. Krzyś przestał mi być potrzebny. Cóż byłam wówczas raczej tą interesowną aniżeli romantyczną. Nie mieliśmy kontaktu przez dobrych kilka lat, aż w końcu spotkaliśmy się przypadkiem w Warszawie i okazało się, że Krzysztof jest specjalistą od cyberprzestrzeni. Odnowiliśmy naszą znajomość i zaczęliśmy razem pisać scenariusze, bo to jego wielka pasja. Tak powstał scenariusz filmu fabularnego, który czeka na realizację w szufladzie, a w czasie lockdownu napisaliśmy audionowelę “Czego oczy nie widzą”

Główną bohaterką opowieści jest Ewa, młoda, niewidoma dziewczyna, która wprowadza się do starej kamienicy. Szybko okazuje się, że zarówno dom jak i mieszkańcy skrywają wiele tajemnic. Kawka dodała:

Jestem wielką fanką “Przystanku Alaska”, więc to trochę surrealistyczna opowieść, zawieszona między dwoma światami. Poznajemy mieszkańców, naprawdę bardzo barwne, osobliwe towarzystwo, ale też zamieszkujące kamienicę duchy

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Zamaskowani Kożuchowska, Nowakowska i Królikowski na premierze filmu “Czyściec”

fot. Mieszko Piętka/AKPA

AW

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.